Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A V2-es cruiserek miért...

A V2-es cruiserek miért mentek ki a divatból?

Figyelt kérdés
A Honda,Yamaha,Suzuki,Kawasaki kínálatából teljesen kikopott.

2019. okt. 20. 21:27
 1/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Nem volt rájuk igény?
2019. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt az "igényt" mire lehet alapozni? A kevesebb eladási számra?Esetleg az eddigi tulajdonosok véleményére? A kis köbcentis cruisereket a mai napig gyártják mind amerikai mind indiai piacra.Gondolok én a 250 köbcentis kategóriára.A HD meg az Indian,esetleg még a Victory ami egyedüliként e fronton jelen van.Rájuk van igény?A japán gépekre már nincs? Válaszokat előre köszönöm.
2019. okt. 20. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mentek ki. Fent vagyok egy motoros fb csoporton, napi szinten adják-veszik az ilyen mocikat, alkatrészeiket, kiegészítőket.
2019. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdező feltehetően az új kínálatra gondol, nem a használtpiacra.


Szerintem talán azért, mert másik irányba tolódott az érdeklődés. All-rounderek felé, mint amilyen mondjuk a vstrom 650, Versys 650, F850GS stb. Valószínűleg úgy ítélik meg a gyártók, hogy európai piacra nem érdemes új cruisereket behozni, pénzügyileg negatívba jönnének ki. De amúgy ez csak tipp, és a kérdés jó. Esetleg hívj fel néhány márkakereskedést, hátha ők jobban rálátnak és tudnak pontosabb választ adni.


Ha esetleg kideríted, megírod kérlek? :)

2019. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen.A 4 nagy márkának az ügyfélszolgálatának feltettem a kérdést,vagy válaszolnak vagy nem.Igen az új értékesítésre vagyok kíváncsi.Talán kettő db nagycruisert tudok ennél a 4 márkánál megemlíteni,az egyik a Yamaha XV 950 a másik meg a Honda Goldwing.Háát,ha ezekből kellene válasszak akkor inkább nem választanék.Ízlések és pofonok,de a sportmotorok és a mostanában futótűzként terjedő Túra-endúrók tömeges megjelenése a véleményem szerint volt az utolsó szög a koporsóba.Ahogy nézegettem a használt motorokat,a nagycruisereket mint pl a Dragstar 2010 körül forgalmazták utoljára.A következő motoromat terveztem szalonból kihozni,de ha ennyire nincs választék marad a használt.Nem mintha bajom lenne vele,de mégsem ugyanaz mint amikor te járatod be a motort.
2019. okt. 21. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja tény, de szerintem egy keveset használt, 1 tulajos 2010es model sem olyan rossz :P


Amúgy még az is eszember jutott, hogy esetleg az európai infrastruktúrába, európai ember hétköznapjaiba kevésbé illik bele egy ilyen stílusú motor, kevésbé praktikus, emiatt szorult talán részben a háttérbe, miközben a túraenduro, sporttúra meg ideális arra, hogy nyeregbe pattanjon a tulaj, elmenjen egy egynapos "osztrák karikára", ami mondjuk 1000 km. Egy cruiser meg nem erre van. A túraenduronak meg az a vonzereje, hogy némi kompromisszummal, de szinte mindenhol elmegy. De kíváncsi vagyok, hogy válaszolnak-e, és ha igen, mit.


Bevallom, én is a túraenduro vonalat követem többé-kevésbé. Suzuki XF650, Yamaha TDM900, de próbáltam az új 1250GS-t, 1290 Super Adventure-t, és a továbbiakban az új 650-es Vstrom irány izgatja a fantáziám. Tehát én is egy vagyok a statisztikában, bocsi :) Személy szerint azért, mert mindenhez szinte a motort használom, és nem tudnám elképzelni, ahogy egy 1200as chopperrel ingázok munkába bőrszerkőben :p Jól néznék ki, de nem praktikus.

2019. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Én is napi szinten használom a motoromat,s semmiben sem érzem hátrányát,hogy cruiser.Nem egy nagy gép,de az érzést már ezis adja.A bőrszerkó is olyan dolog,hogy ízlések és pofonok.Senki sem fogja rajtad számonkérni mit visel és miért.Nyugodt szívvel próbálj ki egy Dragstart,vagy egy Intrudert ha engedik a feltételek.Nekem nincsenek tapasztalataim a Túra-endúrókkal,mivel nem nagyon jön be maga a stílus.Számomra a motor az amikor leülsz és egy fotelben érzed magad,illetve terelgeted az úton azt a hatalmas bódét :) A viszonylag nagy köbcenti és alacsony teljesítmény nagy nyomatékkal társul ami kezessé teszi a cruisereket a hétköznapokban.Nem kell parázni,hogy 2-esnél rárántok és mi lesz,avagy vajon hanyadik fokozatban vagyok.A súly meg elindulás után mint szinte minden motornál nem érzékelhető.

A Honda magyar képviselet azt nyilatkozta,hogy: Ez felsőbb döntés,egyszer talán lesznek újra,egyszer.

2019. okt. 21. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ez a válasz nem túl biztató :/ Szerintem hasznos, hogyha többfajta motor van a piacon, fokozza a versenyt, ami közvetve a túraenduro vonalat is továbbviszi.

Budapesti vagy, ha szabad kérdeznem? Lehet tévedek, de szerintem a legtöbb nagyvárosban kevés arányaiban a cruiser, pont az előbb említett okok miatt talán. Én alig látok cruisert, vagy hát a többi fajta sokkal jobban képviselt.

2019. okt. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok budapesti,kisvárosban élek.Agglomerációban illetve egyéb időközönként járok Békéscsabára illetve hosszabbtávú utakra vele.A nagyforgalmú utak sem jelentettek semmiféle problémát a motor kialakítása miatt.Gyakori tévedés,hogy a cruiserek nem tudnak fordulni és,hogy csak az egyenes futások a jó.Egy kissebb cruiser bármikor tudja tartani a vele egysúlycsoportban lévő más motorral a tempót az utakon.Ha számilag kellene megfogalmaznom akkor a közlekedésben résztvevők aránya nagyjából úgy írható le,hogy 10-ből 6,5 autós, 2,5 buszos,1 motoros / robogós.Borzasztó kevesen használnak kétkerekűeket,s e kevés emberből mégkevesebb a nagymotoros s a nagymotorosok közül meg elhanyagolható a cruiseresek száma.Nyílvánvalóan ennek az az oka,hogy az autó presztízsértéke magasabb mint egy motoré.Nincs autód?B*zi vagy.Cs@k egy sz@ros motorod van,csorro.S a sok ember betyepesedett és meg sem próbál változtatni ezen,neki megfelel a kis F Astrája és elvan vele.Én öszötönöznék mindenkit,hogy üljön motorra,mert retek jó vezetési élményt ad,nem utolsó sorban kellemes menetdinamikát.Nem kellene minden embernek külön autó,elég lenne minden 3.-4.-nek,de mivel "szabad ország" s ha van pénzed akkor azt csinálsz amit akarsz.
2019. okt. 21. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!