Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csöpögő olaj? Többi lent.

Csöpögő olaj? Többi lent.

Figyelt kérdés

Üdv!

Adott egy 530d (M57D30TÜ). Jelenleg 262e km van benne. Az autónak semmi baja, nem torpan meg gyorsításkor, nem füstöl, nincs furcsa hangja. Azonban, ha többet áll egy helyben (mint pl. éjszaka) akkor apróbb olaj folt lesz alatta. Ma megnéztem, biztos hogy olaj és biztos hogy a motorból folyik. Én szelepfedél tömítésre gondolok, esetleg a kartergáz szürő (nem tudom mikor volt cserélve utoljára).

Van valakinek egyéb ötlete? Esetleg tapasztalata?

A jövő héten hosszabb útra (2000 km) mennék vele, be merjem vállalni? Szervizben csak két hét múlva tudnak ránézni.



2019. okt. 25. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekben nem tippelni szoktak hanem megnézik hogy honnan jön az olaj.

Állj aknára és rendesen körbe kell nézni.

De megfogsz lepődni hogy milyen sok olajsár van a motorodon. Először persze lekell mosni rendesen, ami nem kis munka , mindenhonnan leveretni az olajat és olajsarat. Csak akkor lehet pontosan meglátni majd hogy honnan kezd szivárogni az olaj.

2019. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Körül kell nézni egy lámpával és meglátod....


Esetleg a főtengely szimering folyása amit nehezebb észrevenni.

Nekem ott csöpögött vagy fél évig mert nem volt se időm se kedvem se energiám addig kicserélni.


Meg kell nézned mekkora a csöpögés, ha nem vészes akkor az a 2000km semmiség, persze legyen nálad 1 liter olaj tartalékban.


Amúgy egyszer nézz körül egy tesco parkolóban, nincs olyan parkolóhely ahol ne lenne tele olajcseppekkel a parkolóhely belső része :D

2019. okt. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es: Nem nagyon van itthon akna :) Le lett mosva, nem látszik a folyás helye, iránya

2-es: Lámpával néztem, de nem találtam nyomot. Köszi, a fötengely szimering is lehetséges. Tudom, hogy másoknak is csöpög, de én azért igényesebb vagyok :)

2019. okt. 25. 17:09
 4/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Cseppekből lesznek a literek...

Tilcsàk be a csöpögő olajat

2019. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Egyszerű:

Bujkálsz az autó alatt mint egy jugoszláv partizán, rongyocskával a kezedben és mindent tisztára törölsz. Aztán másnap újra alámászol -most már lámpával a kezedben- és megkeresed, a friss olaj eredetét.

Ennyi.

/lehet, hogy csak az olajteknő csavarokat kell utána húzni, vagy a leeresztő csavar alatt deformálódott a tömítés. vagy bármi más...../

2019. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!