Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy Toyota Corollát. 2005. 1.4 vvti benzin. 30-40 km/h sebességnél 3. fokozatban, ha gyorsan vagy lassan(teljesen mindegy) leveszem a lábam a gázpedálról akkor ránt egyet az autó. Motorfék ennyire nem lehet durva, na meg ez akkor is bekövetkezik ha utána újra gázt adok. A rántás nem olyan nagy, de azért igen csak érezhető. Anyósülésen ülő ismerősöm is kérdezgette, hogy mi ez? Csütörtökön viszem szerelőhöz javításra. Lengéscsillapító csere, toronycsapágy, kormányösszekötő gömbfej és hozzá belső kormány összekötő rúd lesz cserélve. Az autót nem sokszor használtam eddig a hibás vagy lassan cserés alkatrészek miatt. Mi lehet a gond még, ezt a hibát mi okozhatja?

2019. okt. 26. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szarrá kopott hajtáslánc.
2019. okt. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott lesz a hiba a hajtásnál, nem a lengéscsillapitónál.

Emeld meg és tedd sebességba, leállított motornál rángasd meg a hajtott kereket és érezni fogod a kottyanást.

2019. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Annak a cseréje kb mennyibe fog kerülni?
2019. okt. 26. 08:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez akkor a vezérlésnél a lánc lenne?
2019. okt. 26. 08:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem a vezérműlánc a hajtáslánc.A hajtáslánca kuplungtól a váltótól a hajtott kerék,kerekekig tart.A motor nem tatozik ide.Ez lehet egy elem nagymértékű kopása,holtjátéka,vagy több alkatrész kisebb,de már mérettűréseken kívül eső kopásai.Ezt egy szerelőműhelyben átnézik és feltárják a hibákat,majd kapsz egy javítási árajánlatot.
2019. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2019. okt. 26. 10:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért mielőtt kicseréled a fél autót, nézd meg a motortartó bakokat...
2019. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnézzük, gyanús az is. Indításkor igen csak megmozdul a motor.
2019. okt. 27. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!