Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 5w40-el eszi az olajat,...

Ha 5w40-el eszi az olajat, akkor 5w30-al még jobban fogja enni?

Figyelt kérdés
Nem eszi az autóm az olajat, nem azért tettem fel a kérdést, hanem mert láttam az egyik oldalon hogy ilyeneket írtak hogyha eszi az olajat, akkor a 30-al még kevésbé fogja enni vagy egyáltalán nem fogja az enni az olajat. Igaz ez?

2019. okt. 28. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha eszi akkor a 10w40 et kell megpróbálni. Az első szám a sűrűsség, utolsó szám az meg a hőmérséklet tartományt jelenti. Táblázatban lehet megnézni
2019. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első szám a hideg oldali, a második szám a meleg oldali viszkozitás, és igen, jobban fogja enni.

Meg kéne nézni miért eszi, és nem "folyékony autószerelőként" egyre sürűbb olajat tenni bele, mert az meg egyéb helyeken fog neki ártani, aztán igen hamar ott tartasz majd, hogy a 20W50 Botond olajjal is füstölni fog.

2019. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de jót röhögtem a kettes hsz-en...ugyanis milyen igaza van. Fogadd meg a tanácsát, tedd azt.


Amúgy nem fogja jobban enni a 30-ast sem, mint a 40-est. ez a két SAE különbség nem oszt, nem szoroz.


jön a tél, inkább a 30-ast használd.

2019. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!