Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 2013 utan gyartott N47 kodu...

Rng1989 kérdése:

A 2013 utan gyartott N47 kodu motoroknal fennall meg a lancszakadas veszelye?

Figyelt kérdés

A kozeljovoben szeretnek vasarolni egy 2013-2014 -es evjaratu automata valtos BMW 320d-t es nem tudom eldonteni, hogy erdemes lenne-e mindjart vasarlas utan kicserelni rajta a vezermulancot vagy nem. A kerdes inkabb a tipushibara vonatkozik, nem pedig olyan esetekre amikor nem csereltek idoben az olajat a motorban es ezert szakadt el a lanc. Vannak akik azt mondjak, hogy a 2011 utan gyartott motoroknal mar nem kell ettol tartani, masok szerint meg 2014-ben is lehetett hallani esetekrol amikor minden ok nelkul szakadt el a lanc. Tobb mechanikus ismerosommel is beszeltem, mind azt ajanlottak, hogy vasarlas utan az legyen az elso dolgom, hogy kicserelem.


Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Tenyleg szukseges a csere vagy ez a hiba mar reg a multe? Koszonom.



2019. okt. 29. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez még mindig fent áll.. a 163 lóerös M47 óta az összes 4 hengeres dízelre bicikli láncot raknak, így muszáj cserélni. Át kell nézetni, ha nem volt még cserélve akkor kb biztos, hogy csere érett lesz. Ha cserélve volt, akkor is meg kell nézni!
2019. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt.
2019. okt. 29. 11:56
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
Egyebkent puszta kivancsisagbol miert egy ilyen hiresen szar motorral akarsz autot venni?Amirol raadasul te magad is tudod hogy csak egy vödör csavar az egesz?!
2019. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a kisebb baj lenne, de ez az motorkód ami kigyulladt már több ezer velőle.

[link]

2019. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem bmw,de szintén probléma,hogy nyúlik a lánc. Én cseréltettem benne vásárlás után, és nem volt tipp topp benne
2019. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#2 Ugy tudom, hogy a lancot leszamitva maga a motor rendben van. Sok helyen lattam 200-300 ezer kilometert futott autokat ezzel a motorral amik mai napig is mukodnek. Es emellett a fogyasztasa is az egyik legjobb. Ha a lanccal tovabbra is problema van (es ugy tunik, hogy van) akkor arra gondoltam, hogy startbol egy 1000 euroval olcsobb autot veszek, es a kulonbozetbol kicsereltetem a lancot. Oszinten, nem tudom, mit gondoljak
2019. okt. 29. 15:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem feltetlenul ragaszkodnek ehhez a motorhoz, mert nekem is orosz rulettnek tunik, de, ha jol tudom 2 literes dieselnel az n47 az egyeduli opcio. Vagy letezik mas is? Neztem a benzineseket is, de a fogyasztasuk koszono viszonyban sincs a dieselevel.
2019. okt. 29. 15:30
 8/10 D. Brasco ***** válasza:

"Ugy tudom, hogy a lancot leszamitva maga a motor rendben van"


Persze minden a legnagyobb rendben van vele.....végül is csak spontán kigyulladni meg porig égni szoktak még ,amit mar mas is irt!Meg eleve ha egy autonak a vezerlese gyarilag egy alulmeretezett szar en mar menekülnék,nem hogy a vételen gondolkozzak....főleg mivel nem csak ennyi baja van annak!

De egyebkent nem is ertem ezt az olcsojanoskodást,hogy ugyan bmw kell de csak a húszdé merabenzinestöbbeteszik......csak mondjuk az nem is lesz (annyi)problémad ,a tankolási különbözet többszörösét meg majd locsolhatod a dizelre,de az nem szamit mert az csak 6litert eszik es ennyi a lenyeg!

2019. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#1-es voltam

Ha mindenképpen dízelt akarsz akkor a 30d-t javaslom. Lehet hogy 2 literrel többet eszik, de az sokkal megbízhatóbb (és jobban is megy) Vagy akkor már tényleg egy 18i, 20i.

2019. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


#8 Nem vagyok olcsojanos, de mikor evente atlagban 40 ezer kilometert mesz az autoval a fogyasztas is szempontta valik. Nem attol a 2l/100km -tol fogok meggazdagodni, de tudom mire kolteni a kulonbozetet. Nem arrol van szo, hogy bmw kell de nincs penzem benzinre, hanem arrol, hogy a lancot leszamitva mas problemakrol eddig nem tudtam (azzal meg ugy voltam, hogy megcsinaltatom vasarlas utan).

2019. okt. 30. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!