Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarorszahikent Szlovakiaban...

Magyarorszahikent Szlovakiaban nekem kell a zoldkartya?

Figyelt kérdés
Mert most azt olvastam, hogy nem kotelezo de ajanlott. Most lejart igazabol. De most utazzak 1 papirert 80km-t? Igy ha nem kotelezo, nrm kotnem meg. De mivan ha elkeri a rendor?
2019. okt. 30. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A saját érdekedben kell.

De a rendőr is megbüntethet miatta ha nincs.

2019. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A zoldkartyan mit kell megkotni? Te igencsak sotet vagy...
2019. okt. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolso, nyilvan erted mire gondolok. Hosszabitani. Attol mert szarul keltel fel, masnak meg lehet jo napja😁 nyilvan te sosem hibazol. Elsonek meg koszonom a valaszat!:) ment a zold kez. Masodiknak meg a bunti piros:((((((
2019. okt. 30. 07:38
 4/8 belapus ***** válasza:
Remélem jól mondom: ha van érvényes kötelező felelősségbiztosításod, akkor van ( elméleti ) zöldkártyád is.A zöldkártya csak ennek meglétét igazolja külföldön.
2019. okt. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az Európai Unió tagországaiban, a honos autóknak mind van kötelező biztosítása, amit az EU-s rendszám is igazol. A zöldkártyának nevezett valami megfelel a betétlapnak nevezett kárbejelentőnek. Szerepe ugyanaz, csak a magyar nyelven kívül angolul is szerepel rajta minden. A biztosító kitöltve küldi ki.

Nem kell utaznod semmit, kérheted levélben, de mintha letölthető is lenne, amit kinyomtathatsz. Utóbbira mérget ne vegyél. Elég gyorsan kipostázzák, de ha azonnal kellene, akkor valóban nincs más, mint a személyes átvétel a legközelebbi fiókban. Bármelyik jó.

Lejárati idő csak azért van rajta, mert ki van töltve, nem biankó, mint a kék-sárga

2019. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szlovák rendőrök elég szigorúan veszik, főleg Nyitrától keletre. Nekem mikor gyorsan kellett bementem a biztosító győri kirendeltségébe mivel az volt a legközelebb és két percen belül megkaptam.
2019. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
En is gyorbe mentem es megkerdeztem a not. Azt mondta nem kotelezo, de rendor kerheti es buntet is erte. Szoval maradjunk annyiba, eu ide vagy oda, kell. 😀
2019. okt. 30. 13:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy nem kell, csak azt, nem a biztosítotti állapot igazolására kell. Kárbejelentő.
2019. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!