Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mínusz 2-3 °C-nál már jelenthe...

Mínusz 2-3 °C-nál már jelenthet nagy problémát hogy csak deszt víz van az autóban?

Figyelt kérdés
Holnap és holnapután éjszakára -2 és -3 °C-ot mondanak, az egyik autómban pedig csak desztillált víz van. Ennél a hőmérsékletnél még csak bekásásodik a víz, vagy már számíthatok nagyobb bajra 1-2 éjszaka alatt?

2019. okt. 30. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hat egy ejszaka alatt nem fog athulni annyira.
2019. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak tiszta desztvíz van benne akkor bizony befagyhat, lehet hogy a tartályba nem fog teljesen, de a kis vékony csövekbe teljesen befagyhat ami a fagydugókat tönkreteheti, plusz ha vékony fém csövekbe fagy bele akkor azt tágítani fogja és ha elég öregek akkor okozhat repedést. Ha jár az autó akkor egy jégdarab dugulást is okozhat így megáll a vízkeringetés és felforrhat a motor ha meg kiolvad a jég akkor hirtelen kapja a hűtést ami már nagyobb bajt is okozhat. Ha némi fagyálló származék van benne akkor ELVILEG nem volna szabad befagynia, de ez semmit nem jelent. Annyit tegyél meg, benzinkútra elmész ott megmérik mennyire fagyálló ha minimálisan akkor nem lesz baj, de ha -2 -3 fokot mondanak lehet akár ennél hidegebb is például. Vagy veszel egy kis üveg fagyállót valamennyit kiszívsz a tartályból vize, vagy leeresztesz kb 4-5 decit és után töltöd fagyállóval az átmenetileg jó lesz az enyhe fagyokra, és persze beínditod az autót és pár percig jártod hogy elkeveredjen. de nem jó csak desztvizet tenni bele, mert a fagyálló az plusz kenést ad a vízpumpának, meg olyan adalékok is vannak benne amik jobban kímélik a hűtőrendszer alu és gumi részeit. Bár te tudod.
2019. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Most mi ennek a kérdésnek a lényege?????


Tök mindegy hogy -3 foknál is befagy e már, mert lesz ennél hidegebb is, akkor meg szinte biztos hogy be fog fagyni!


Akkor minek kell most centizgetni, cseréld le fagyállóra minél előbb és kész!



Azt meg már hagyjuk is hogy mit keres az autódban sima desztillált víz amikor fagyálló hűtőfolyadékkal kell feltölteni!

2019. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Pár hete mértem ezzel a minden hipermarketben kapható pár száz forintos fagyálló fokolóval (persze kérdéses hogy mennyire lehet neki hinni ugye..) és -2°C-t mutatott akkor. A motorban és a rendszerben volt némi fagyálló maradék amikor belekerült a deszt víz, lehet azért.. De nyilván ez nem egy pontos adat véleményem szerint. Legalábbis én nem bízom benne hogy halál pontosat mutat ez az olcsó szerkezet.


#3-nak pedig annyit mondanék csak, hogy nyilván nem azon az évi egyszeri 5 ezer forinton szeretnék spórolni, és nem azért nem töltöm fel még ma fagyállóval, mert lusta vagyok, hanem azért mert nem áll módomban a napokban elmenni az autóhoz. És azért nincs benne fagyálló, mert ahogy szabad időm engedi, mindig mókolunk valamit az adott autón, most került bele egy új motor, amit még csak deszt vízzel töltöttem fel. És megint csak mondom, nem azért mert sajnálom rá azt az 5 ezer forintot, hanem azért mert semmi értelmét nem látom annak hogy feltöltöm fagyállóval, és minden második héten leeresztgetem és újratöltöm, mert vagy szerelni kell, vagy kikerül a motor újból stb stb.. A fő ok pedig az volt a deszt vizes feltöltés mellett, hogy kiáztassam azt a rengeteg retket és beszáradt fagyállót ami a motorba volt leragadva, mivel a jó ég tudja hány évet állt motorról van szó. Emellett nyilván nem egy napi használatban lévő autóról van szó. Abban fagyálló van, és legalább évente cserélni is szoktam, de köszönöm szépen hogy komplett hülyének nézel.

2019. okt. 30. 14:27
 5/17 A kérdező kommentje:
És nyilván tudok róla hogy télre mindenképp fel kell tölteni fagyállóval. Meg is vettem már a fagyállót bele, de mint mondtam, még nem volt alkalmam a héten elmenni az autóhoz. Most hogy ezt tisztáztuk, kérem a következő "mi ennek a kérdésnek az értelme" kommentet megfogalmazó emberünket, nyomja meg a böngésző bal fenti sarkában található vissza nyilat.
2019. okt. 30. 14:38
 6/17 anonim ***** válasza:

Fagyálló 5000-ért? azt meg hogy? :D

1800-ért kapsz 2db 1 literes -72-es Mannolt, tescoban 400ft 5 liter ioncserélt víz...


És ha le kell engedni??? Felfogod egy lavórba majd betöltöd üvegekbe egy harisnyás tölcséren keresztül megszűrve...


Ugye nem gondolod hogy a sima ioncserélt víz neked kitisztítja a rendszert? :D


Kapni hűtőrendszer tisztítót, na azt kell sima ioncserélt vízzel keverni NYÁRON és használni vele az autót mondjuk egy 500-1000km-ert majd leengedni az egészet és mehet bele a fagyálló.


Mindig fagyállónak kell lennie a kocsiban mert az keni, védi és nehezebben forr mint a sima ioncserélt víz.

2019. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Továbbra sem ez volt a kérdés.
2019. okt. 30. 15:32
 8/17 anonim ***** válasza:
Gyenge fagy csak a hajnali órákban várható. A nagyobb városokban valószínűleg nem lesz fagy. Az északkeleti völgyekben viszont simán lehet. Pár óra alatt valószínűleg nem fog szétfagyni a motorod. De kétség kívül kicsit orosz rulett, izgalmas éjszakák elé nézel. :)
2019. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pont Miskolcon vagy az autó, az ország északi részén.. -2 és -3 fokot írnak az időképen éjszakára, aztán hétvégén már jobb idő lesz. Én is csak hétvégén tudok vele foglalkozni sajnos. Remélem nem tesz kárt ez a két nap.
2019. okt. 30. 16:15
 10/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy már ekkor is bele fagyhat.

De még nem nyomja széjjel, mert -4 foknál kezd tágulni a jég.

2019. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!