Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pizzafutár autónak egy Twingo?

Pizzafutár autónak egy Twingo?

Figyelt kérdés

Pizzafutár munkára szeretnék befogni egy autót, a környékemen a következő három "gépsárkány" fogott meg.


[link]


[link]


[link]


Leginkább a Twingo ami tetszene, így elsősorban az érdekelne hogy mennyire megbízható, mennyire bírja az ilyen igénybevételt? Nyilván nem rúgom szét ahogy csak lehet, de egy pizzafutár autóval megtesz az ember napi több száz kilométert, elindítom, leállítom, városozok vele 90%-ban.. A többi autóról is érdekelnének a vélemények. Félreértés ne essék, nem azt kérem hogy döntsetek helyettem, vagy látatlanba mondjatok áldást bármelyik autóra is ezek közül.. Csak szimplán a tapasztalatokra lennék kíváncsi.



2019. okt. 31. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Hahó.


A citroen és a peugeout már egy picit idősebb. Persze ez nem hátrány, csak megjegyzem.


Amit pizzafutár autóról tudni kell. Ha város, akkor csak benzines. A TDI-k / PD TDI-k nem szeretik, az újabb dízeleket csak városban használva kategóriákat pedig hagyjuk. :D Ha dízel, akkor csak JTD (bár ez is turbós, nyilván) vagy sima SDI.


Renault Twingoról azt tudom nyilatkozni, hogy tökéletes futár autó. Azért nem fordul meg minden sarkon, de van hozzá alkatrész, illetve keveset fogyaszt, és az 1.2 16v motor tökéletes hozzá, mert nem kell pörgetni a sok szelep révén hogy menjen, és ezt a kis 1.2-t úgy repíti ez a kasztni hogy csuda.


Bár hasonló árkategóriában már találsz régebbi swifteket is. Azokon nem gondolkodtál? :D Nekem 1.3 8v (1999-es 3 ajtós) van. Igaz, én vagyok a tizenötödik tulajdonosa, és 420.000km van jelenleg az autóban. (Több, mint 2 évig pizzáztam, de nem saját autóval. Ezek az adatok már bőven 1 - 1,5 év után derültek ki. És azért nem mondtam volna meg, hogy már ennyi km van benne. És még soha sem hagyott cserben. Egyszer sz*rt be az injektor, de akkor is haza hozott.)


Relatíve ehhez is sok az alkatrész és olcsó is. Ami szempont pizzás autónál, az a világítás. A Szuszkának eszméletlen jó a világítása. Tompított/távolsági egyaránt. (Persze, ha nem matt a lámpatest, és jól be van állítva mind a kettő) Nyomjad neki, nem eszik sokkal többet tempósabb városi közlekedés esetén, mint normál használatban. Nem (feltétlenül) kell 3 ajtós, az 5 ajtós is kellően kicsi. ~10cm a hosszúság különbség egyedül. Magasság, szélesség ugyanaz. Nem mellesleg, most jönnek a hideg idők, a napokban. Kezdődik a tél. A Suzukinak a kortársaihoz megszégyenítően tökéletes forró a fűtése. (De sok gyakorlatilag új autót meg ver még mindig ebben.) Bírja a terepet is, tehát nem akadsz el vele sehol sem. Gondolok itt szőlő sorra, építkezésre, vagy vidékre.

2019. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam Swiftben is, de viszonylag ritka a szervós belőle. A környékemen épp van kettő ilyen, 250 körüli áron. Eredetileg szívó dízelt akartam. 1.5 D 106os Peugeot sajnos nincs a közelemben, Se Saxo. Ma néztem meg egy Isuzu motoros B Corsa 1.5 D-t, kereskedőnél volt az autó, beszámították, friss vizsgával, elmondása szerint elég jó értékelést kapott a vizsgán.. Viszont már amikor az olajszintet megnéztem, és bőven a minimum alatt volt, már az aggasztó volt. Ekkor elmondta a kereskedő hogy a szelepfedél tömítése kuka lesz. Beindítottam az autót, volt egy kis kékes füstje, majd megvártam mire kikapcsol a szívató, és adtam neki egy két gázfröccsöt (nem sokat ám, max 1500-1800ig) és nyomta a kék füstöt. Egyébként a kasztni szép állapotban volt, elég jól felszerelt darab is volt.. Tetszett az autó, de sajnos így nem éri meg nekem 200 ezerért, hogy benne van a pakliban hogy nem csak a szelepfedél tömítés a problémája. A motorba sajnos nem lát bele az ember..


Igazából nekem ami szempont az az hogy nyilván keveset egyen az autó, ne legyen nagy fenntartási költsége, bírja a futár melót, és legyen benne szervó. Ebben a Twingoban pedig leírás alapján működő klíma is van, ami azért nem rossz egy futárnak szerintem. Mindemellett nekem tetszik a kis "bohó" formája, valamint hely is van benne azért.

2019. okt. 31. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát Swiftnél strapabíróbb, megbízhatóbb autót nem fogsz találni. Kell keresni egy szervókormány változatot, bár a Swift egy olyan könnyed kis kocsi, hogy nagyon nem vennéd észre a szervó hiányát.
2019. nov. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szervókormányos***
2019. nov. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, már vezettem pár szervó nélküli autót, és parkolásnál zavart csak a szervó hiánya.. Menet közben nagyon nem zavaró egyáltalán. Swiftet viszont még se szervósat se szervó nélkülit nem vezettem. Egy szervós sedan 1.3 van 100 kilométeres körzetemben viszont.

[link]


Annyira nem vagyok oda a swift sedan formáért.

2019. nov. 1. 04:06
 6/6 anonim ***** válasza:

A Sedan nekem sem tetszik alapból, de a tuning, igényes változatok igen. :D


Felszereltségtől is függ a Swift, hogy van-e benne szervó kormány. Az enyémben például van. :D GLS felszereltség, 3 ajtós az enyém ugye, és gyárilag szervós. Persze, vannak amikben kérhető extra volt anno, és vannak olyanok is, akik esetleg még most is szerelnek bele. Higyjétek el, nem rossz ha van egy suzukiban is szervó. Faternak 1.0 5 ajtós van, ez az úgymond családi autó. Az övé sima GL (97-es) És hiába hogy kis könnyed autó, azért abban is kell tekerni a kormányt. Szervóval sokkal könnyebb.


De hozzá tenném azt is, hogy ha téli gumik vannak az autón, rendben van a féltengely a kerékcsukló... Akkor a 3-5 ajtós változatoknál is könnyen lehet forgatni a kormányt. Télen, nyáron. Akkor tényleg olyan az is, mintha szervó lenne benne. :D


200 alatt ne vegyél suzukit. És nem akarom/akarjuk rá erőltetni ezt a típust, de tényleg. Minden megvan egy fapad kivitelben is ami kellhet. Azaz világítás, fűtés és egész jó hasmagasság. Például nem akadsz el vele a bekötő úton a tanya felé, vagy a szőlő soron. Nem mellesleg a fogyasztása is nagyon kedvező.

2019. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!