Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 320I E 46 hogyan lehet a...

Bmw? kérdése:

Bmw 320I E 46 hogyan lehet a lehető legjobban használni, hogy az autónak is jó legyen mikre kell oda figyelni? Úgy, hogy tényleg jó gazdája legyek

Figyelt kérdés
Meglévő tulajdonosok válaszát várom legfőképpen!

#BMW #320 I
2019. nov. 3. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szervizintervallumok precíz betartása, minden apró hibát azonnal és minőségi alkatrészekkel javítani, nem pedig elhanyagolni és összegyűjteni, ja és nem utolsósorban télen nem pácolni a sóban, ilyenkor garázsban a helye ha meg akarod őrizni.
2019. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem áll módomban garázsban tartani, de már gondolkoztam többször is, hogyan is lehetne télen még is csak meg óbni egy kicsit estelegesen egy fűtött helyen át mosni idő kőzönként vagy hogyan ?! Ha esetleg van valami tipp azt meg köszönöm!
2019. nov. 3. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen félreértettél, nem arra céloztam hogy télen rendes használat mellett tartsd garázsban, hanem hogy ne használd télen, decembertől márciusig ki se hozd a garázsból. Idősödik az E46, és egyébként is érzékeny a korrózióra, tehát ha igazán jót akarsz neki akkor ne lásson sót, garázsban aludja át a telet, erre céloztam.
2019. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is: adj neki egy profi alváz-és üregvédelmet. Ha van rozsda, foglalkozz vele azonnal.


Amúgy az M52 / M54 motor jól bírja, olajra és benzinre igényes. Ne sajnáld bele az OMV 100-as benzint, az a legjobb itthon. Olajból pedig Castrol Edge / BMW LongLife, esetleg jóféle LiquiMoly ami hozzá való. Ha eszegeti, szelepszár szimering a leggyakoribb hibaforrás, érdemes vele foglalkozni, mert csak rosszabb lesz, az olajfogyasztás pedig a katalizátort is megöli.


Hidegen ne nyomd neki - ameddig az OLAJ hideg, nem a víz! Az kb 10-15km! Sokan elfelejtik hogy a vízhőfokmérő ha már 90-et mutat, az olaj attól még hideg, és az a lényeges. Én az E36-omba egy olajhőfokmérőt beraktam, neked is ajánlom.


Difi olajcserét nem szabad elfelejteni, váltót sem. Egyébként csak a szokásos dolgok, a futómű érzékeny a magyar utakra.

2019. nov. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!