Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázos autónál, hogy van a...

Gázos autónál, hogy van a műszaki?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy a gázt 5 évente vizsgáztatni kell. Ezért 5 év alatt nekem 4-szer kell vinnem műszakira az autót? Valamint drágábbak is a műszakik miatta? Valamint hány év a szavatossága egy tartálynak, és kb mekkora összegbe kerül a cseréje?

Pl egy lada níva esetében. Ha évi 2-3 ezer kmt megyek az autóval akkor jobban megéri inkább ha csak simán benzines, nem?


2019. nov. 3. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 10 évente kell tartályt cserélni. Akartam venni gáz/benzin üzemű kocsit jó áron és szép állapotban volt. A szerelő rögtön le is beszélt róla, mert macerás a gázos kocsi. A magyar ember még a sima műszakit se akarja, nem hogy pluszban ezt a költséget is.
2019. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gázüzemnél ugyanúgy 2 év a műszaki. Elviszed az autót egy gázszervizbe, 5000ft-ért csináltatsz rá egy gázbiztonsági szemlét, arról kapsz egy igazolást, majd elviheted az autót műszakiztatni ahova csak akarod.

Az új tartályokra 10évet adnak, de ha lejár még meghosszabbítható 5 évvel a kihordási idejük.

2019. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Évi 2-3 ezer km esetén semmiképp nem éri meg a gáz.


Gázzal kicsit többet fogyaszt, úgyhogy kb. 100 Ft-ot spórolsz minden egyes liter benzinre vetítve. Ha 10 l/100 km a fogyasztás, akkor évente 3000 km-es futást számolva 30 000 Ft-ot tudsz megtakarítani, úgyhogy a beszerelés ára kb. 10 év alatt térül meg. És ez csak a beszerelés, az ellenőrzés, szerviz, nyomáspróba stb. időszakos árait nem számoljuk. Ráadásul nincs minden sarkon LPG-kút, a tartály pedig a csomagtartóból vesz el helyet (terepen/földúton hazsnált Nivából én nem venném ki a pótkereket, úgyhogy a pótkeréktartály sem megoldás). Összefoglalva: neked semmiképp nem éri meg.

2019. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell 5 év alatt 4x műszakiztatni az autót.


Pont ugyan úgy kell műszakiztatni az autót mintha nem lenne gázos, csupán előtte egy LPG szervizből 5e forintért be kell szerezni egy darab papírt egy gáz műszaki szemléről. Ez gyakorlatilag csak szemrevételezés, 5 perc, fizetsz és már mehetsz is.

Ezt a papírt viszed magaddal a teljesen hagyományos műszaki vizsgára amit ott csináltatsz ahol akarsz.


A tartályokat 10 évig lehet használni, régen lehetett hosszabbítani, én úgy tudom most már nem lehet hanem cserélni kell. A csere egy jelentős tétel.


Viszont évi 2-3 km esetén sosem fog megtérülni az átalakítás költsége, egyszerűen nem éri meg. Azt szokás mondani, hogy aki nem használja annyit az autót, hogy a tartály lejárati ideje előtt lecserélje annak nem éri meg vesződni a gázzal.

2019. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szereltetnék bele, hanem csam ha eleve benne van, akkor érdemesebb e egy gázoat választani vagy kerülni a gázost. Belerakatni semmiképpen nem rakatnam bele. Kössz a válaszokat.
2019. nov. 4. 07:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem drágább mint a benzines és érvényes rá a tartály akkor érdemes megvenni. Amúgy nem.
2019. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább vennék egy dízelt. Az is tud keveset fogyasztani hosszabb távokon. Ha meg alig jársz a kocsival akkor se a gáz nem opció se a dízel. Sima szívóbenzines ha találsz.
2019. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!