Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzines motort indulás...

A benzines motort indulás előtt a hideg időben meddig kell melegíteni?

Figyelt kérdés
Nyáron a jó időben tudom, hogy elég max fél óra. Most a rossz időben is elég a fél óra, vagy meg kell várni, míg a vízhőfok mutató kimozdul negyed állásra?
2019. nov. 4. 17:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%
Én télen nyáron alapjárat közelében megyek míg a motor nem üzemmeleg. A 2-3ezret soknak gondolom.
2019. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem annyit szokott járni amíg körben lekaparom az ablakokról a zúzmarát, ha azzal végeztem akkor már indulok is el. Ha nincs zúzmara akkor megyek egyből, nem járatom.
2019. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként a mentőautók is úgy működnek, hogy a garázsban rá vannak dugva egy kábelre ami üzemmelegen tartja a motrot, amivel egyből pádlógázas indulás is lehetséges.
2019. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A motor előmelegitős az más .
2019. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én max 30-60 másodpercig szoktam melegíteni. Elindítom az autót, kinyitom a kaput, visszasétálok és utána indulok is. Amíg nincs 80fok körül a víz, addig óvatosan megyek vele.
2019. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

Max. 1-2 percig érdemes járatni, utána elindulhatsz, kerülve a nagy gázadásokat és magas fordulatszámot, amíg be nem melegszik.


Annak, hogy álló helyben járatod a motort, az égvilágon semmi értelme. Feleslegesen koptatod a motort és égeted a benzint.

2019. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

TROLL ALERT!


Nincs élő ember, aki nyáron a kocsiját fél órát melegítené. Kitaláció.

Télen esetleg az az öt perc belefél, ameddig az ember letakarítja az autóról a havat, szélvédőről levakarja a jeget. Ennyi idő alatt általában már valamennyire érezhető a fűtés is, de 10 percnél több annak sem indokolt, aki szeret meleg autóba beülni.

2019. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%

#11

...és ezzel az alapjárat közeli használattal gyilkolod a lehető legjobban a motort, jobban egyszerűen nem is lehetne. Sosem a forulat öl, hanem a nyomaték.

Alapjárat közeli = alacsony olajnyomás, de menni azért kell, tehát felkapcsolsz, lehet hogy már 20-nál harmadik fokozatban vagy, nehogy a fordulatszám 1200 fölé menjen, ilyenkor szokott megszakadni az olajfilm, és fém-a-fémen surlódás lenni a csapágyakban. Gratulálok.


Ha vigyázni akarsz rá, akkor terhelés alatt hidegen 1500 alá, és 3500 fölé nem menjen a fordulatszám.

2019. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!