Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson 60/4 amal karbi, uj...

Simson 60/4 amal karbi, uj szimering+csapagy+fotengely. Babetta gyujtas, uresbe szepen jar, alapjarat jo, viszont 1sbe terheles alatt lefullad! Ha meglokom nehezen de megy. Ismerosom a gazkar cseret ajanlotta gyorsgazkarra. Esetleg mas?

Figyelt kérdés

2019. nov. 5. 22:27
 1/4 Vortrex ***** válasza:

Az utolsó dolog, aminek köze lehet hozzá, az a gázkar. Szerintem első körben az előgyújtást kéne növelni, a gyári 2mm helyett inkább 4-re belőni. A fúvóka mérete 60-asnál még nem sokat számít, szóval a szokásos úszószint növelés és újrakalibrálás dobhat még rajta.

Ha kapott új dugót is, akkor az is szorul még az első 200km-en, tehát idővel javul majd a dolog.

Azt megnéztétek, hogy a felömlő a blokk és a henger között mennyire passzol? Lehet a 4 felömlő miatt, már meg kell reszelni a blokkot, de ebben nem vagyok biztos. Illetve ugyan itt, hogy a tömítés se takar-e rá a felömlőkre? Volt már rá példa, hogy a gagyibb papírtömítés elzárta a felét.

2019. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen kapott uj dugot is, keystone kromgyurus. Hat ketyegett a motor mar uresben vagy felorat, henger hengerfej kozt nincs olajfolyas meg semmi se lathato, a 60asnal tudtommal nemkell reszelni, de ezt a tomitest a hengernel majd megnezem. A gyujtas holtponttol 1,5re van allitva. Sose volt meg babszi gyujtas a simsonomon. Ja es gyari kipufogo van meg rajta mert a rezo meg nem erkezett meg
2019. nov. 5. 23:39
 3/4 Vortrex ***** válasza:

Egy léghűtéses motort nem szabad egyhelyben járatni, kis gázzal kell menni vele pár kört és hagyni pihenni bejáratás gyanánt.

A gyári előgyújtás érték meg elég kevés, nyugodtan fel lehet állítani 2.5-3-ra, néha többre is, kell játszani vele. Nem a kipufogó miatt nem megy, ha csak nincs eldugulva teljesen. Szerintem csak nincs jól beállítva

2019. nov. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsot, na majd hetvegen neki is esek, megnezegetem.
2019. nov. 6. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!