Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy villanyautó otthoni...

Egy villanyautó otthoni töltője mennyit fogyaszt a hálózatból?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 06:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha munkába járásra használnám napi szinten.
2019. nov. 6. 06:10
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy mindennap feltenném éjszakára töltőre.
2019. nov. 6. 06:11
 3/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Valahol azt írták hogY kb annyi Ft az aramfelvetel 100 kmre mintha 1,5-2 liter lenne a fogyasztás benzinből
2019. nov. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1 fázisú konnektorból 16 A (kb. 3600 W) a maximális kivehető áram, ezt ki is használják, tehát nagyjából ennyit tudnak az otthoni töltők.


Ha kWh-t kérdezed az értelmetlen, mert attól függ, hogy milyen autó és mennyit töltöd otthon.

Ha megnézed kb. 15-20 kWh-t fogyasztanak a mai villanyautók 100 km-en. 1 kWh talán 40 Ft körül van mostanság. Tehát ez pénzben 1-2 literes benzinfogyasztással egyenértékű.

2019. nov. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az se biztos, hogy elbírja a hálózatod
2019. nov. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha felteszel napelemet, ingyenessé teheted.

(Nálam hamarosan megvalósul.)

2019. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját villanyautómat egy fázis 10 amperrel töltöm.


Mint mások is írták már egy konnektorból maximum 16A-t lehetne tölteni, de mivel a legtöbb kínai vacak ennyit hosszú távon nem bír általában max 10-13A szokott egy villanyautó "szívni".


Némely autó fedélzeti töltöje 3 fázisú, akkor háromszor annyit tud a kocsi maximálisan tölteni. A Tesla Model 3 pld max 3x24A tud tölteni.


De ezek a maximális értékek, a legtöbben sokkal lassabban töltenek. Ha este bedugod a kocsit tölteni teljesen felesleges azt maximális árammal egy-két órán belül feltölteni, ráér az lassabban tölteni több órán át, a fö az hogy reggelre kész legyen.


Ezért töltöm én is a kocsimat csak 10A pedig 3x24 amperra lenne képes. Így egy éjjel, este 18-tól reggel 8-ig 33 kWh áramot tudok tölteni ami úgy 170 km-re elég. Mivel én egy átlag nap csak 80-100 km-t megyek így már hajnalban kész fel van töltve a kocsi.


Összehasonlítás képett a 10A az körülbelül annyi mint egy erősebb hajszárító vagy mint egy villany fűtőtest.


1 kWh ára az majdnem 40 forint és a kocsi kevesebb mint 20 kWh fogyaszt százon úgyhogy 100 km kb 70 forintba kerül. Ha napi 80 km-t utazol akkor a havi villanyszámla 1700 forinttal nö.

2019. nov. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
hetes vagyok, egy nulla kimaradt. Havi 17,000 forint.
2019. nov. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egy jobb áruházban, vagy elektromos szakboltban kaphatsz szekunder mérőt, vagy dugaljba épített fogyasztásmérőt, amely a beállítás szerint nemcsak az áramot, de a forintot is mutatja.


ez a módszer a legpontosabb. nálam kettő is van, az egyik a boilert, a másik a kút-szivattyút méri.


Nem kell megijedni, ha nem akarsz gyorstölteni, akkor az éjszakai töltőáramod(primér)még tíz amper sem lesz. persze ez is a használattól függ.

2019. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

#6 os! Ingyen? Minden varázslatnak ára van...

Szerintem az, hogy ingyen van sántít mert minimum 1 milliót beletesszük a napelemekbe...

De lehet, hogy én ragadtam csak a sàrban...

2019. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!