Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Malaguti F12 töltését meg...

Zajdelp kérdése:

Malaguti F12 töltését meg oldhatom greatz kockával (egyenirányitóval)?

Figyelt kérdés
Van egy malagiti f12 robogóm keveslem a töltést ha az alaplaból feljövő váltó áramú vezetékhez kötök egy greatz kockát és ugy az aksira meg kerülve a feszültség szabályzót akor nem fog be kavarni a feszültség szabályzónak?

2019. nov. 8. 07:18
 1/9 anonim válasza:

Én nem tenném.

Fesszabályzót nem lehet kikötni.

Max saját felelősségre.

A fesszabályzódat nem fogja zavarni ugyan,de az akksi tönkre fog menni,mert ha hosszab távon mész vele,akkor túl fogja tölteni.

Ha olyan a fesszabályozó,hogy bele lehet nyúlni,akkor meg lehet hekkelni,hogy kicsivel nagyobb feszt adjon ki,mondjuk megemeled plusz 1 Voltal...

Ha nem lehet belenyúlni,akkor max házilag lehet csinálni egy olyat is akár,ami potméterrel szabályozható,hogy mekkora fesszel töltsön.

2019. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fog menni. A tekercs egyik pontja gondolom a test. A greatzkocka negítív lábát is testre kéne kötni, ettől kezdve az egész nem működik, greatz kimenetét nem lehet közösíteni a bemenettel. Sima egyutas egyenirányítóként fog működni.
2019. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És ha egy egyenirányitó diódát kötök be a greatz kocka hejett ?

Szerintem tultölteni nem fogja tudni mert álandó fogyasztó van az akumulátora kötve ugyhogy gyujtás rá adása utan rögtön kapcsol az is egy ful digitális km óra

2019. nov. 8. 12:06
 4/9 anonim válasza:

Mit jelent amúgy az,hogy kevesled a töltést ?


Nem emelkedik a fesz elég gyorsan a járó motornál ?

Ha 12-es akksid van akkor nem megy fel a fesz 14,4 voltra járó motornál ?

Vagy kevés árammal 8 ( Amperrel )tölt a generátor ?

Új akksi nem oldja meg a problémát ?

2019. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ujj akumulátor van bene fel töltöm akumulátor töltővel és 2-3 nap és le merül meg raktam a motorba eg, ledes lámpát külön kapcsolóval ésjáró motornál hamare merül az aksi

Nem tud anyit tölteni mint amenyi a kivánt áram felvétel

2019. nov. 8. 13:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Nos. A ledes vackot dobd ki a francba. A Graetz nem szabályoz. Tölteni jó, csak pont akkor nem csinál semmit, amikor fel akarna már robbanni az akksi. Megfelelően leterhelt váltó áramú rész nélkül pedig (alias ha kiveszed a halogén izzót) ezek a fesszabok elég gyakran nem is működnek. Alakítsd vissza gyárira és jó lesz.
2019. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már vettem feszültség szabájzót
2019. nov. 8. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy felfogtad, de leírom még egyszer. Ha a generátor váltóáramú részét nem terheled le megfelelően egy fogyasztóval, akkor nem lesz töltésed, mert a terheletlen tekercsen ilyenkor akár 30-40 volt is indukálódhat. Bele kell rakni szépen egy halogén izzót, és csak ezután fog lecsökkenni 13-14 voltra, amivel a fesszabályzó már tud valamit kezdeni. Ergo, ezeknél a motoroknál nem csinálhatod meg azt, hogy mindent egyenárammal működtetsz, mert lemerül az akksid állandóan, ha nincs valami váltóáramú fogyasztó is bekötve. Sajnos az ilyen primitív generátorok gerjesztését csak így lehet szabályozni, gerjesztőáram híján.
2019. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, csak akkor az ember nem itt kérdez, hanem ért hozzá.

Boldog ifjú koromban úgy oldottam meg egy akkori segédmotoron, hogy a tekercs testelését lekötöttem a testről, egyenirányítottam, és a diódahíd negatív pontját testeltem. A pozitív ment rá az akkura, és csináltam hozzá egy párhuzamos "sönt szabályzót", ami mindig akkora terhelést képviselt, hogy ne töltse túl az akkut. Mivel a generátor csak 20 wattos volt, megtehettem.

De ezt itt nem lehet elmagyarázni, megtanítani.

2019. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!