Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B-kategóriás jogsihoz az...

B-kategóriás jogsihoz az elsősegélynyújtási tanfolyamot muszáj elvégezni, ha én iskolában levizsgáztam belőle?

Figyelt kérdés
Most csinálom a B-kategóriás jogosítványt, és ugye ahhoz el kell végezni egy elsősegély tanfolyamot. 2012-ben letettem egy OKJ-s szociális asszisztensi képzést, ahol volt egy olyan tantárgy (szintén vizsgáztam is belőle), hogy elsősegélynyújtási feladatok (kötözést, stabil oldalfekvést, újraélesztést, ilyeneket tanultunk). Ez elég a jogsihoz, el szokták fogadni? Vagy a Vöröskereszt általi tanfolyam számít csak? (Hétfőn valószínűleg felhívom a vizsgáztatókat, de most nagyon foglalkoztat a dolog.)

#jogosítvány #autó #elsősegélynyújtási tanfolyam
2019. nov. 8. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Lehet meglepő lesz, de senkinek nem kötelező a tanfolyam, a vizsgaigazolás bemutatása feltétele a jogosítvány kiadásának, a tanfolyamokat pedig azért szervezik, hogy le tudjanak vizsgázni a tanulók.

Érdekes ugye?

Azon a villám tanfolyamon komoly tudásra nem lehet szert tenni, de nem is az a cél vele, egy minimális alapot ad, ami hasznos lehet.

Vizsgára lehet jelentkezni a tanfolyam nélkül is.

Ami viszont furcsa (vagy inkább szándékos), hogy nem fogadnak el sok, magasabb szintű elsősegély tanfolyam igazolást, kivéve, ha az illető egészségügyi végzettséggel rendelkezik.


[link]

2019. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Valakinek el kell küldeni e-mailen. Sajnos nem tudom már, hogy én kinek küldtem el, de ahol az elméletet oktatjak tudnak segíteni.

Egyébként nekem is van egészségügyi okj-m és elfogadtak gond nélkül. Szerintem nálad se lesz gond

2019. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Tanfolyam nem szükséges, én sem csináltam 10 éve, egészségügyi suliba jártam. Elmentem vizsgázni és kész
2019. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Tanfolyam senkinek nem kötelező, a vizsga alól meg nem mentesülsz ilyen himi-humi okj-val.
2019. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Himi-humi tanfolyam"... kösz, előző válaszoló, ez nagyon vicces volt! :D Bár, azért én nem szólnám más képesítéseit le. Tudod, olyan helyeken tudtam elhelyezkedni ezzel, ahol tényleg embereken lehet segíteni, pl. időseken, szerfogyasztókon, de mindegy.

Ez csak egy kérdés volt. Ha nem fogadják el, akkor az egész tanfolyamot inkább megcsinálom, legalább felfrissítem az ismereteimet. Előző előtti válaszolóknak pedig köszönöm a kommentjeiket!

2019. nov. 9. 07:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt az első kérdés, hogy van-e valamilyen eü tanfolyamom, mert akkor nem kell bejárni. Egészségügyi suliban végeztem, de tanfolyam papírom nem volt. Nem is baj, hogy bejártam. Egy ismerős mentős srác tartotta az órákat, helyettesként. Nagyon szerettük. Szigorú volt, de jófej. Mutatott képeket erről arról, így aztán jobban megjegyeztük. Nem nagy cucc a vizsga, ha kedves a vizsgabiztos. Én kihúztam a részleges légútelzáródást kisgyermeknél, meg a sapkakötést. Július volt és kb 30 fok. Kedd, délután 3 óra. Azt mondja a vizsgabiztos, miután a légelzáródásból lefeleltem, hogy a sapkakötést nem kéri, utálja, amúgy meg nyár van.... Meleg ilyenkor a sapka:) Jóarc volt az öreg. De hallottam olyat aki nem ment át. Mikor én tanultam a suliban az eü-t, merőben másképp tanították, pl a stabilt is. Ha van kedved, pénzed, időd, szerintem járj be arra a pár órára. Márcsak a társaság miatt is. Meg elleshetsz 1-2 trükköt. Az utolsó órán mindenképp legyél ott, mert akkor minden csak a vizsgáról szól. Ha valamit nem tudsz, gyakorolni lehet, stb.
2019. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, előző hozzászóló a tanácsokat, tapasztalataidat! :)

Közben már rég megérdeklődtem egy ismerősömtől, aki jártas a témában. Igen, vannak esetek, amikor nem kell külön vizsgázni, de az én esetemben kell, ez a képzés nem elég hozzá. Dec. 18-19.-én lesz az oktatás, kíváncsi vagyok milyen lesz. Legalább már ezen is túl leszek nem sokára (vezetésből az elméleti vizsgám megvan már). Neten kicsit körülnéztem, hogy mik lesznek az oktatáson, és azért tényleg elég hasznos, főleg, hogy van egy kisfiam. Ne történjen vele semmi rossz, de jobb ha tudom, hogy mit kell csinálni, ha mégis.

2019. dec. 18. 00:38
 8/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok! Nincs mit! Milyen volt? Én pont azt húztam ki, hogy félrenyel egy kisgyerek, és hogy kell ellátni. Szerencsémre az utolsó, vizsgaelőtti összefoglaló órán pont ezt is átbeszéltük, addig nem nagyon volt erről szó, csak nagyvonalakban.
2019. dec. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Maga a tanfolyam érdekes volt, vizsga még nem volt, ugye az ünnepek miatt. Jan. 6.-ától lehet jelentkezni a vizsgára. Addig még tanulok rá, videókat is nézek (remélem, hogy találok), hogy sikeresen elsőre átmenjek. Mondjuk szerencsére sok minden rögzült bennem.
2019. dec. 31. 08:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert akkor! Szívesen segítek, ha valamit nem értessz! Mi nagyon alapos "kiképzést" kaptunk. Esetleg a tételeket kidolgozva át tudom küldeni, ha privát üzenetben adsz egy e-mail címet, és ha nem kaptatok tételsort. Remélem, mindenhol hasonló... Amúgy valószínüleg. Félni csak akkor kell, ha a vizsgabiztos gonosz! :D Ellenkező esetben úgyis átmész. Persze, én úgy voltam vele, hogy ha már fizetek érte, meg is tanulom. Egy srác nem készült. A vizsgabiztos rávezette. Elég gáz szitu volt. Nálunk a tanfolyam előtt azt mondta az iskola vezetője, hogy 90% fölötti annak az aránya, akik elsőre átmennek.
2019. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!