Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóval vontatható tömegbe...

Az autóval vontatható tömegbe beleszámít az utánfutó saját tömege is?

Figyelt kérdés
Személyautóval vontatnék fékezetlen könnyű utánfutót. A forgalmi szerint ilyenből 590 kg -ot húzhatok. Az utánfutó saját tömege 166 kg. Szabályosan tehát hány kg lehet maga a rakomány? 590 kg vagy 590-166= 424 kg? Ha valaki megerősíti hogy nem számít bele az utánfutó saját tömege, ha lehet linkeljen referenciát mert én nem találtam.

2019. nov. 12. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Beleszamit, miert ne szamitana bele?
2019. nov. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Persze hogy beleszámít.
2019. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 D. Brasco ***** válasza:
44%

Tehát ha egy autóval maximálisan 590kg-ot szabad vontatni,akkor az úgy jó lesz-e,ha az amúgy 166kilos futót megrakom 590kiloval es akkor 756kg lesz az autóra akasztva?


Nem gondolnám,hogy ennek a kérdésnek a megválaszolásához 2 diploma meg doktori cím lenne szükséges......sőt ez alapján felmerüm bennem a kerdes neked egyaltalan hogy lett jogositvanyod.......

2019. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

D. Brasco: Én meg kérdezhetném hogy mért itt éled ki a világ fájdalmadat. :) Elég megkeseredett ember lehetsz ha már egy kérdés is már ilyen ellenszenves választ vált ki belőled. Ezen gondolkozz majd el és olvass utánna.


A kérdésem az itt elhangzott utolsó válasz alapján fogalmazódott meg bennem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..


De én nem találtam egyértelmű megerősítést erre a szabályokban.


Amúgy a kérdésedre válaszolva, ha nem számít bele az önsúly, akkor természetesen vontathatnék 756 kg -ot ilyen összeadásban a rendelkezés szerint. A szabályokat nem véletlenül találták ki. De pont ezért vagyok itt hogy ezt tisztázzam mert furcsáltam a dolgot.

2019. nov. 12. 13:10
 5/21 anonim ***** válasza:

AZ össz tömeg vagy össz súly számít.

Tehát együtt mindennel amit vontathatsz.

Neked 590 kg-ot lehet húzni.

2019. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Ha egy kicsit átgondolnád magad is rájönnél.

Valaki felkötne egy 2500 kg önsúlyú utánfutót, akkor az nem számítana????

Elég furcsa lenne!

2019. nov. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Eddig én is magától értetődőnek vettem hogy így van. Azért érdekelt volna hogy a másik kérdésénél mért gondolták máshogy? Megpróbálkozok egy privát üzenettel felé.
2019. nov. 12. 13:35
 8/21 A kérdező kommentje:
A 2500 kg önsúlyú utánfutó már nehéz pótkocsi lenne, az mást kategória a kérdés alapjául szolgáló hozzászólás szerint is.
2019. nov. 12. 13:37
 9/21 D. Brasco ***** válasza:
40%
Komám hidd el,nincs nekem semmilyen vilagfájdalmam,csak sokszor már egyenesen megdöbbentő,hogy mennyire primitiv kérdések kerülnek kiírásra az oldalon......a tied gyakorlatilag általános iskolás alsó tagozat matek példa szintű,amikor a gyerekek a relációról tanulnak......
2019. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

De lehetne 380 vagy 610 kg-os utánfutó is, ne azon akadj fel.

A lényeget értd, ÖSSZSÚLY számít amit húzhatsz.

2019. nov. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!