Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemű motorolaj üzemanyag...

2 ütemű motorolaj üzemanyag adalékként autóba jó ötlet?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor milyen mennyiségben? Azt mondták nekem, hogy jó hatással lenne a üzemanyag rendszerre a motor pedig elégetné így ki is kerülne.

2019. nov. 13. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem régi trabi vagy wartburg akkor kifejezetten nem jó ötlet, vagy max ha azt szeretnéd, hogy beköpje a gyertyákat, füstöljön mint a gyárkémény, mellé ha valami modern közvetlen befecskendezős motor akkor az üzemanyagrendszernek is jót fog tenni, ha van turbo annak még jobbat ahogy telepakolja korommal.
2019. nov. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor el is felejtem ezt az ötletet. Köszi.
2019. nov. 13. 01:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dízelekbe volt szokás régebben, mert ez a gázolaj ami van újabban, ebbe már nem sok kenőanyag van. Ezért egy tankhoz öntöttek 1-2 dl 2t olajat. De a plusz koromképződés valóban biztos nem tesz jót a motornak. Szelepeknek, turbónak. Stb
2019. nov. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már olyat, hogy valaki a dízelbe ilyet töltögetett, mert jobban keni a nagynyomású szivattyút injektorokat, mint a szimpla kénmentesített gázolaj. De én nem merném kipróbálni a saját autómban. A katalizátor, részecskeszűrő biztos nem köszöni meg. Ha meg tényleg szükség lenne rá a kenés miatt, akkor a gyártó is előírná. Szerintem.
2019. nov. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
A gázolajnak van minimális kenő hatása.
2019. nov. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem jó bele, ettől függetlenül sok okos dízeltulajdonos locsolgatja a gázolajba, mer' a magyar gázolaj sz*r, nem ken semmit, de a nímett az jaó, köll bele a zolaj a magyarba, osztán az is jaó lössz. Aztán mikor egy vödörnyi korom gyűlik össze a kipufogóoldal valamennyi alkatrészén, akkor is a takony magyar gázolaj a hibás.
2019. nov. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem jó ötlet.
2019. nov. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Én így használtam hirhedt TDCI mondeot. 400e kmig hibamentes :) se turbo se injektor se magasnyomású szivattyú nem hibásodott meg.

1 tankhoz 1 decit tettem ha eszembe jutott.

2019. nov. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!