Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F astrákban van tolató lámpa?

F astrákban van tolató lámpa?

Figyelt kérdés
Mármint gyárilag van olyan amelyikben nincsen bekötve? Mert az izzó új, a tolató lámpa kapcsoló új, áram mégse megy ki a lámpához, a biztosítéknál meg vagy rosszat néztem, vagy egy vakdugós helyen kéne lennie a biztinek. Létezik hogy eredendően nincs bekötve?

2019. nov. 13. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen nincs, minden F Astrában működött gyárilag a tolatólámpa.
2019. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Van olyan autó amiben nincs tolató làmpa?

Alap, kötelező felszereltség. Vagy nem jól tudom?

2019. nov. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Az 1978-as Ladámon is volt tolatólámpa. Már akkor is kötelező volt.
2019. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor mégsem én vagyok a hülye, számomra is az a kézenfekvő hogy van, csak már nem nagyon volt ötletem hogy mi a helyzet amikor megláttam a biztosíték helyét, és hogy ott nincs semmi csak a csupasz műanyag.
2019. nov. 14. 09:37
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

#2

volt olyan trabant, amin alapból nem volt, csak extraként :D

2019. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sosem volt kötelező, most sem az.

Annak idején nem volt a Polski 126-nak, a Trabantnak, régebbi 1200-as Ladának sem.

Viszont már vagy 25 éve minden kocsiban benne van, ha másképp nem, azzal az utálatos megoldással, hogy bal oldalon ködlámpa, jobb oldalon tolatólámpa van a lámpatestben. (Csak úgy tudtam csinálni magamnak két tolaltólámpát, hogy rendeltem egy angol változatot a balos lámpatestől...)


A jogszabály jelenleg is így fogalmaz:

47. § (1) Hátrameneti lámpával fel szabad szerelni a hátrameneti sebességfokozattal ellátott gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet, továbbá a pótkocsit. A járműre felszerelhető hátrameneti lámpák száma 1 vagy 2 db.

(6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről)

2019. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!