Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan “kisautó” amiben...

Van olyan “kisautó” amiben nem robban szét az ember feje autópálya tempónál a sok beszűrődő menetzajtól?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 1.4-es Fiestam van 2009-es. Szeretem mert alacsony szervizigényű, az alkatrészek is olcsók.

Ha eladnám kapnék érte olyan 1.5 misi körül amit vissza forgatnék valami csendes autóba. Ti mit javasoltok?

Nem kell nagy batár autó. Több mint elég ez a Fiesta méret is nekem munkába járásra.



2019. nov. 15. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
1-és BMW. Kicsi de csendes. Cserében legalább nehéz.
2019. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Menj 100-al. Ennyire egyszerű, 2-3 percet veszítesz csak, és sok üzemanyagot megspórolsz.
2019. nov. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1.3-as Mazda 2-esem van, 2013-as, napi szinten megyek vele autópályán, nincs vele bajom 120-nál se, de ma este például 140-nel jöttem hazáig, ott már hangos, de elviselhető. Erről tudok nyilatkozni. Másik kis autó, amit vezettem még, az egy Ford Fiesta volt, de az 2017-es, tehát elég új. Az sokkal csöndesebb volt, mint a Mazdám, viszont 1.0 és 3 henger. Érezhetően gyengébb volt, mint a Mazdám. De legalább csöndesebb volt jóval autópályán.
2019. nov. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Füldugo?
2019. nov. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt a régi suzuki ami 130-nál 2500-at forgott a motor és nem volt hangos egyáltalán.

De ha hangos és nem szereted akkor lassabbna kell benni.

2019. nov. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egész nap vezetek. Reggeltől estig, szóval ez a pár percet vesztek nem igazán igaz.

V-s golfról mi a vélemények? Azt írják minőségi, csendes kabinja van. Ez mennyire igaz?!

2019. nov. 16. 09:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Mihez képest csendes. A benzines lehet, de volt egyszer egy céges Diesel golfunk, 130 felett hannovertől a Ruhr vidéki csak ordítozva tudtunk beszélni. Ahogy az elején írtam, a BMW sokat ad a hangszigetelésre, a Diesel el is csendesek nagyon, cserébe irreálisan nehéz. A régi 1-es is majd 1,5 tonna.
2019. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En oszinten efyik autoban sem ereztem "hangos menetzajt", sem az 1.4es poloban sem az 1.3as swiftben sem egyik masikban sem ami a csaladban van. vegyel fiestat nyugodtan ujabbat az legalabb nem visz el sok penzt menet kozben. :)
2019. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lényeges a kis autó, szedánban kevésbé érződik hang szempontjából a doboz hatás, mint a csapott hátúakban és kombikban.


A Fordnál pl a Mondeonál is csak egy darab padlószőnyeg vna a kocsiban, még a "prémium" autókban 4-6-8 centis hangsziugetelés is. A két éves Insigniám hangosabb autópályán, mint a 20 éves Volvo S80-am :)


Ha rendes hangszigetelést akarsz - akár dupla üvegezéssel - akkor azt csak a prémium gyártók autóinál fogod megtalálni. Próbálj ki egy 1-es vagy 3-as BMWt, C Mercit, A4-et..

2019. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egész nap az autópályán vagy (kétlem), akkor ne akarj már kisautót venni. Az 5ös Golfot nem ismerem, de a 6os Golf (az 5ös faceliftje) 140-nél is nagyon csendes, legalábbis dízelmotorral, nagyon hosszú végáttétellel.
2019. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!