Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ugrik fel hirtelen a...

Miért ugrik fel hirtelen a fordulatszám, mikor menetközben beteszem 1-esbe?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni. Azt hiszem 35 km/h-val mentünk, véletlen betettem 1-esbe 3-mas helyett, és nagyon felugrott a fordulatszám. Nem tervezem ezt csinálni, nem esik jól a motornak, gondolom, csak érdekel a műszaki háttere.

2019. nov. 16. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

a váltó müködése elérhető a neten:)


De amugy gondolj magad elé egy vátós bicajt, na az autó váltója is hasonlóan müködik, ha a meghajtott fogaskerék mérete más akkor más a fordulatszám, és igy a nyomaték leadás is.

Az 1 es sebesség fokozatban a legkisebb a fogaskerék, a legnagyobb a nyomaték, így ebbena sebesség fokozatban gyorsan eléri a motor a maximális fordulatszámát, ezért pörög fel:)

2019. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom milyen autó lehetett, hogy be tudtad tenni 1-esbe ekkora sebességnél.

Még a harminc éves mercim sem tudom betenni ha 10km/h-nál nem gurulok lassabban.... Az újabb autókat meg tapasztalatom szerint kb. épp, hogy gurulásnál lehet csak vissza tenni egyesbe.


De a fizikai háttere kb. annyi, hogy pörög a kerék gyorsan, felengeded a kuplungot és a váltó fogaskerék áttétele itt túl nagy, nagyon fog pörögni ez pedig felpörgeti a motort.... kb. így tudom elmagyarázni a legegyszerűbben.

2019. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy emlékszem az oktatáson kitérnek a hajtáslánc fizikájára. De akkor nem.
2019. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 amikor én vezettem, az egyik lány ugyan így járt el. 2006-2010 közötti B Merci.

#3 De tanítják, ezek szerint hiába.

2019. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az azért elég nagy meló hogy tempón bedugj egy karót...

Úgyhogy tehetséges vagy ha Te ezt véletlennek hivod🤣

2019. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Amugy csak annyi az egész, hogy amikor 35 el mész, akkor kb.2000 lehet a fordulat hármasban. Na ugye ha kisebb a sebesség(mármint a váltó), akkor nő a fordulat
2019. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!