Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárláshoz tapasztalatok?

Autó vásárláshoz tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár hónap múlva autót szeretnék venni de már most elkezdtem az előkészületeket azon kívül hogy gyűjtöm a pénzt. A hozzá értő személy aki elkísér vásárláskor az már megvan. Név szerint egy Suzuki Swiftet szeretnék venni egy 2007 évjárat körülit. Magánszemélytől akarok mindenképp vásárolni, de nem tudom hogy miket kérhetek vásárlás előtt. A hozzá értő személy javasolta hogy mindenképp kérjem hogy saját költségemen elvihessem egy autó diagnosztikára ahol ugye kiderül minden elektronikai hiba, illetve az utóbbi időben elkezdtem azon gondolkodni hogy szintén saját költségemen kérjem hogy had vigyem el egy márkaszervízbe vagy simába egy teljeskörű átvizsgálásra ezt ugye mindd a próbakör alatt.

Szerintetek ezt engedik az eladók? Én úgy gondolkodok hogy ha valaki tényleg egy olyan autót akár eladni mint amit hírdet hogy semmi gondja az engedni fogja ezeket, aki meg valami gázos autót akar rámsózni az meg úgyis ellenzi de azt nem is venném meg. Szóval az érdekel hogy ezt az eladók engedik vagy az ilyenekbe nem szoktak belemenni akkor se ha nem akarnak átverni és tényleg egy normális autót árulnak. Elsősorban tapasztalatokat várok de mindenki véleményét megköszönöm :D



2019. nov. 17. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

A 2007-2009 közti Suzukik nagyrésze német, osztrák területről behozott, csupa fehér sómarásos és oszlik a rozsdától (el ne hidd, hogy az csak felületi). Elég sokat néztünk meg, mire megvettünk inkább egy Opelt.

A kasztnik, belső tér szépek, de ha alánézel vagy a motortérbe, fehér port és rozsdát fogsz találni.

A Swiftek megbízhatók, olcsó hozzájuk minden, de nem éri meg, ha majd szét esik!

2019. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A másik: aki nem engedi elvinni független szerelőhöz, megnézetni a te szerelőddel, az sumákol.

Új benne ez, új benne az.. ha nincs róla pecsétes számla vagy beírás a kis műszaki katalógusába, akkor kamu. Minden normális ember elteszi a számlát, hiszen úgy garanciális az alkatrész....

2019. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. lépés, felejtsd el ezt a hülyeséget, hogy csak magánszemélytől...

2. lépés, keress valóban hozzáértőt. Ha ő nem tudja átnézni a helyszínen és szervizes átnézést javasol, akkor nincs értelme vinned.


Egyébként igen, ha nem értesz hozzá, keress valóban hozzáértőt, vidd el szervízbe, ahol átnézik. Ha az eladó nem megy bele, akkor el kell felejteni. Rendszám alapján szüf-ben le tudod kérni a fontosabb adatokat is ingyen

2019. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom ki hogy oldja meg, de ha én eladnám és nem érek rá egy fél napot elmenni vele átvizsgáltatni akkor nem adom oda neki. Úgy meg főleg nem egy idegennek hogy én nem vagyok ott vele.

Úgy hogy ez elég érdekes dolog.

2019. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is érdekes. Igazából csak azért érdekel mert egy szervízbe betudnak nézni a kocsi alá is, de ha csak oda megyek akkor a hozzáértő személy aki jön velem ő nem fog tudni belátni alá.
2019. nov. 17. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt az átnézetős dolgot tényleg leírhatná valaki, mert ezt én se értem, hogyan szokták kivitelezni. Nem elég ugye, hogy a vevőnek meg nekem is ott kell lenni, ezt már a szerelővel is jó előre le kell tisztázni mikor mehetnénk oda átnézni, hogy ráérjen meg legyen szabad helye. Van, hogy olyan szerelésre egy hétig vársz időpontra amin komolyabb pénze van a szerelőnek, egy sima átnézést akkor hogy egyeztetsz le, hogy kapásból 3 embernek jó legyen az időpont.
2019. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én speciel szerelő ismerőst szoktam magammal vinni.

Egyébként pedig nem olyan bonyolult leegyeztetni ezt az egészet.

Keresni kell egy szerelőt, és kérni egy időpontot egy átvizsgálásra, állapotfelvételre és kész. Nyilván nem fog másnapra adni valószínűleg, de pár napon belül ez szerintem kivitelezhető, márkaszervízben meg pláne.

Én azt mondom, az az eladó aki nem megy bele, hogy a vevő költségére elvigye max. 10km-re az autót egy független szervizbe átnézetni, az több mint gyanús.

2019. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!