Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek nincs jogosítványa...

Akinek nincs jogosítványa annak lehet a nevén auto?

Figyelt kérdés

Kapnánk ajándékba egy autót párommal de csak neki van jogosítványa.

Szüleim viszont az én nevemre akarják íratni,hogy ha esetleg bármi gond lenne a kapcsolatban ne tudja elvinni tőlem.


2019. nov. 17. 17:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Meg engedhetem de azért hülye lennék a drágábbat választani.Ha pl apukám nevére olcsóbb mivel ő veszi tulajdonképpen.
2019. nov. 17. 19:57
 12/13 anonim ***** válasza:
Nyilván hülye lennél, ez jogos, de előbb-utóbb meg muszáj lesz. Ha nem most, majd pár év múlva, amikor magasabb lesz a díj, akkor indulsz ugyanúgy A0-ból.
2019. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne szórakozzatok, én pont hasonlóval fogom megszívni hamarosan, sikerült egy autóhoz jutnom ami anyám nevére került, hogy olcsó legyen a biztosítás. Aztán szép lassan próbáltam elérni, hogy teljesen a nevemre kerüljön üzemben tartóként, de mindig jöttek az érvek, hogy úgy drágább, miért akarok többet fizetni. (Hogy a viharba nem lenne drágább amikor neki évről évre jobb a bónusza?)


Most hamarosan szeretném lecserélni azt az autót, felköltöztem egy nagyobb városba és kb b-szhatom magam.

Ahelyett, hogy bevállaltuk volna a kisebb kötelezőt pár évig, hogy majd egyre olcsóbb legyen, most majd fizethetem rá a gatyámat. Szép kezdés egy fiatalnak.


Ha rám hallgatsz vállaljátok be inkább a nagyobb kötelezőt, ha nem akarjátok, hogy életetek végéig a rokonotok nevén legyen az autó. Sokkal jobban fog fájni, ha ő már nagy bónuszba lesz ti pedig A0-ban.


Autót lehet birtokolni jogosítvány nélkül is persze. Ilyenkor viszont drágább a biztosítás. Esetleg annyit lehet tenni, hogy te leszel a tulajdonos, a párod pedig az üzembentartó. Akkor az ő nevére ketyeg a bónusz, viszont jogilag semmit nem tud vele kezdeni, csak használni, és ezt bármikor visszavonhatod egy 6000 forintos forgalmi cserével.

2019. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!