Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50km/h sebességnél hányadik...

50km/h sebességnél hányadik sebességbe teszitek az autótokat? Fogyasztás szempontból melyik fokozat lenne jobb?

Figyelt kérdés

Benzines autóról van szó.

Van aki azt mondja hogy harmas, van aki 4, meg vannak akik az 5. sebesség mellett ragaszkodnak.

Na én pl. 5.-be biztos nem teszem. Városba szerintem ekkora sebesség mellett max a 4. fokozat.

De fogyasztás szempontból melyik lenne ideálisabb? 50km/h -nál 3-asba 2ezren van a fordulatszám mutató, 4.-be 1500-1600 között van kb.



2019. nov. 18. 20:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
6%
Akik 50nél berakják az autót egyenes úton is akár 4-5ikbe azoknak gratulálok! Gondolom akkor ha dízeletek lenne akàr 40nél is beraknátok 4esbe de még lehet 5ösbe is. Aztán csak pislognátok, hogy miért nem megy az autó ,meg fullad le? Te jó Isten...
2019. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

20:32 írta le a legjobban.


Értelme nincs találgatni ismeretlen kocsinál. Optimális fordulatszám, ne szenvedjen a motor, de nem is pörögjön ezerrel és ne kelljen bele taposni a benzint.


"Benzinesnél 1400-500 fordulat?? Miről beszélsz??"


[link]

Egy ilyen 1.6-os Focus például kényelmesen elmegy 1500-2000 közötti fordulattal, Nyilván nem a fordulatszám alját választod hegynek felfelé utánfutóval, de a sebesség tartásához nem kell 3 ezer.


Ezzel szemben ismerőseim kisebb 1.2-es motorral szerelt autóit folyamatosan 2,5-3 ezernél kell tartani. De úgy is vannak beállítva, hogy éppen csak oda lépsz a gáznak már pörögnek.


Nálam 50-nél már simán 4-esben van a kocsi. Az 5-nek még kevés a 3-nak már sok. Nyilván más a helyzet ha dinamikusan akarok közlekedni, hirtelen kell gyorsítani, mert akkor 3-as, vagy pályán kigyorsításnál még 2-es.

2019. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
72%
Belvárosi forgalomban 3. Ha normálisan halad mindenki és zöld hullám, 4. és abba kényelmesen belefér az 55-60
2019. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
28%
Átlag 5 sebességes benzinesnél 3-as, ha hosszabb ideig tartom a sebességet, 4-es.
2019. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

Jóhogy 5-ösbe, 1100-as fordulaton.

Ne bőgjön az a motor, nem versenypályán vagyunk.

2019. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Az előző 1.1 városi autómnál 2500 fordulat volt az 50-es tempó 3. fokozatba. Teljesen tökéletes volt,ha picit lassabban mentem se volt gond,ha utána újra fel kellett venni a tempót,pláne mert 2000 fordulat alatt már érezhetően nem szeretett lenni.2000-3000 között volt érezhetően és hallhatóan jó neki,így a 2500 teljesen optimális volt,a fogyasztásom saját számolással 1 literrel nem volt több a gyári értéknél ami szerintem egy 16 éves autónál szuper.

A jelenlegi benzines igaz turbós autóm mint neked kérdező 50nél 3.ba 2000 a fordulat, följebb nem szoktam tenni,mert az 50 lakott terület többnyire és esetembe jellemzően város és ritka pillanatok egyike,ha szépen folyamatosan tudok haladni ebbe a tempóba. Ugyan 1400-1500as fordulattól már a max nyomatékot adja le,így húz rendesen alacsony fordulaton is. Ha a fogyasztást nézem akkor kijelző szerint majdnem a gyári fogyasztást hozom, amiből ha teljesen megváltoztatom a szokásaimat se igazán fogok tudni érezhető fogyasztás csökkenést kihozni (tankolásos számítással picit több a fogyasztás mint amit kiír,mert amúgy 30km/h alatt nem számol fogyasztást)

2019. nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Automatákkal mi a helyzet? A legtöbb már 4.-be van 50-nél.
2019. nov. 19. 08:51
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

Biztos a Hondánál is csupa hülye ül a tervezőasztalnál.

Ha nincs nyomaték, csak gurul az ember, már 1800-2000 körül villog a "kapcsolj fel" jelzés, így van hogy 45-nél kéri az ötödiket. De ha az ember csak egy kicsit is beletapos, azonnal villog a "kapcsolj vissza" nyíl.

Nem is értem hogy lehetnek olyan idióta emberek, akik feleslegesen pörgetik 2500-3000 fordulaton a motort harmadikban 50-nél. Több üzemanyag megy el a motor belső surlódásának leküzdésére, mint a kocsi mozgatására.

Persze a százalékok nem véletlenek, az ilyen motorbőgető barmok mindig többen vannak, mint azok, akik az eszüket is használják.

2019. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"tankolásos számítással picit több a fogyasztás mint amit kiír,mert amúgy 30km/h alatt nem számol fogyasztást"


Olvastam napközben azt a választ, de addig nem írtam rá direkt semmit, amíg ki nem próbálom. Nyilván nem minden autó egyforma. De nálam 10km/h sebesség alatt vált át a számláló liter/100km-ről liter/órára. Azt kötve hiszem, hogy a liter/órát nem számolná bele, mert ha egy helyben állok és jár a motor, akkor szépen folyamatosan növekszik az addigi átlagfogyasztásom és csökken a kiírt megtehető hatótáv. Egyébként rendszeresen 200km-es autópályás utakat teszek meg. Tehát relatív keveset autózom 10km/h sebesség alatt. Ennek ellenére a kiírt fogyasztásom rendszeresen mindig majdnem egy literrel kevesebb mint a tényleges, teletankolásnál számolt.

2019. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
17. Inkább 5.-ben tempomattal, ha hozzáérsz a gázhoz, akkor visszavált egyet vagy kettőt.
2019. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!