Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 225/45 R17 méret mennyire...

225/45 R17 méret mennyire ritkaság téligumiból?

Figyelt kérdés

Nyárigumiból ugye nem annyira ritka, mert sokan tesznek az autóikra 17 es alufelnit nyáron, miközben az autója gyári mérete 15-16 colos. Télre meg teszik a gyári méretet.


De mennyire ritka ez a 17-es méret? Mert én ebben a 17-es méretben akarok télit venni, de eddig kb 10 helyről mondták vissza a rendelésemet, hogy nem tartanak raktáron, és nem tudják hogy mikorra lenne, így törlik a rendelésemet. Már 3 márkával is próbálkoztam, mindig különböző boltoknál. Ennyire nem használ senki 17-es télit 225/45 be?


2019. nov. 20. 20:17
1 2
 1/11 subrette ***** válasza:
Nekünk a családban az egyik autó nyáron 225/45 R17, télen 205/55 R16 gumikon jár. Ez a gyárilag előírt kerékmérete. A nyári alufelnin, a téli acélfelnin van. Az 205/55 R16 méretű téli gumiból nagy választékot találsz.
2019. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom milyen helyeken kérdezted...

Nekem minden gond nélkül meglett két éve a 225/45R17 téli szett.

2019. nov. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"sokan tesznek az autóikra 17 es alufelnit nyáron, miközben az autója gyári mérete 15-16 colos."


Akkor én kivétel vagyok. Az előző 2005-ös autóm is pont ezzel a mérettel gördült ki a gyárból és a mostani 2018-asnak is pontosan ez a gyári mérete. Télre én 205/55 R16-ost használok. Egyrészt télre szerintem nem árt picit ballonosabb gumi, másrészt ez a méret jóval olcsóbb.

Itt azért van pár típus 17-esből is, amiből tudsz válogatni: [link] Szóval azért lehet ilyet kapni, nem lehet akkora ritkaság.

2019. nov. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó. Igen, pont erről próbáltam beszélni, hogy télibe kevés ember teszi ezt a 17-est valószínűleg. Még te is inkább 16-ost tettél rá télre miközben 17-es nyári kerekekkel jött ki az autó.


Persze árukeresőről rendelgettem én is. De kb 10 helyről küldték vissza az emailt hogy nincs nekik raktáron, és törökték a rendelést.

2019. nov. 21. 14:34
 5/11 anonim ***** válasza:

"Egyrészt télre szerintem nem árt picit ballonosabb gumi"


és vajon miért?


A keskenyebb témát megértem, sokan nézték régen a finn rally-t havas pályán....

2019. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"és vajon miért?"

Talán mert nincs röntgenszemem, hogy lássam a havon keresztül a kátyúkat, amit a tiszta aszfaltom messziről látnék és ki tudom kerülni?

Talán mert a padkát is nehezebb látni teljesen behavazott úton? És talán ha véletlenül nekicsúszok a padkának, akkor jobb ha nem a felnivel csúszok neki, hanem a magasabb oldalfalú gumival? Tudom, te Schumacher vagy, soha nem csúszol meg, én már csak ilyen bénán vezetek...

És talán nem utolsó sorban, mert egy szett téli gumi 60-70eFt-tal olcsóbb mint 17-es méretben, a felniről nem is beszélve?

2019. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó. Igen, pont erről próbáltam beszélni, hogy télibe kevés ember teszi ezt a 17-est valószínűleg. Még te is inkább 16-ost tettél rá télre miközben 17-es nyári kerekekkel jött ki az autó."


Leírtam mért használok 16-ost. (15-ös már nem férne le a féknyeregtől.) Szerintem sokan gondolják még így. Mi ezzel a gond. Te pedig ragaszkodsz valamiért télre a 17-eshez. Ha ez a kérdés: akkor igen, igazad van, valószínűleg sokkal többen használnak télre 16-os kerekeket, mint 17-est, 18-ast. De azért nagy ritkaságnak nem mondanám.

Nem akarok egyik gumis cégnek se ingyenreklámot csinálni, de eddigi tapasztalatom szerint itt valós szokott lenni a készletinformáció: [link]

2019. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6: Köszönöm, nincs több kérdésem, ha a te lelkedet ez megnyugtatja, csináld.


Kár volt a felesleges hisztiért...

2019. nov. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha a te lelkedet ez megnyugtatja, csináld."


??? Megnyugtatja a lelkemet, hogy kevesebbet fizetek a gumiért? Biztos igazad van...

Köszi, hogy megengeded, hogy olyan méretű gumit veszek a saját pénzemen, amihez kedvem van.

2019. nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Látom nem érted.

Nem a pénz volt a kérdés (mert akkor miért veszel nyárra 17"-t), hanem a gyakorlati indokok.

Valahogy nem áll össze a fejemben, hogyan lehet úgy közlekedni, hogy télen nagyobb sebességgel vered telibe a kátyút havas úton, mint gyáron, a padkának nekimenetel meg már vicc kategória. Minimális az esélye, hogy súrolóra véve, a padka magassága pont abba a tartományba esik, hogy azon az 1"-on múlik a horzsolás. Padkának menni meg úgy, hogy felnit kell cserélni is szép teljesítmény.

2019. nov. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!