Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson! Alapjarat jo, fordulat...

Simson! Alapjarat jo, fordulatot veszi, de sebessegben indulaskor lefullad. Mintha nem 1. bol indulnek. Pedig 1. ben van 100%. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
A blokk most lett osszepakolva. Csapagy szimering fotengely dugo gyuru henger karbi gyujtas..minden uj!
2019. nov. 22. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nindazt kicserélted amit írtál, és nem szorul semmi, akkor már csak a kuplung van vissza.
2019. nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt hogy erted?
2019. nov. 22. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Kopott a tárcsa, vagy gyenge a kuplungrugó.

Nem túl gyakori, de lehet még a gyújtás lendkerék is. Ha elég régi, nem biztos hogy megfelelő a mágnesessége, nem tud elég áramot generálni a gyújtáshoz. Ez inkább csak terhelés alatt okoz gondot, de akkor nagyon. Én már jártam így. Sík terepn, szélcsendben nem volt különosebb gond, de ha jött egy kis emelkedő, vagy szembeszél, vissza kellett váltani.

2019. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán megemelve működik, de a váltó vagy kuplung szorul és az miatt ilyen?
2019. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha nem ulok rajta es ugy engedem 1be a kuplungot akkor is fullad. A gyujtas babettae. Megvan a regi megszakitos is de azzal meg nem probaltam. Mikor raktam ossze mindent ellenoriztem hogy van e szorulas.
2019. nov. 22. 15:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Igaz a kuplung nem lett cserelve de elotte kifogastalanul mukodott, lendkerek szerintem rendben.a valto bevan love, tengelyek szepen forogtak igaz nem terheles, nyomas alatt, hanem osszerakaskor.
2019. nov. 22. 15:06
 7/11 A kérdező kommentje:
Most 1,8elogyujtas 0,4-0,5 gyertyahezag suber kozepen(amal) benzinszint jo, 80as fuvoka. Javasoltak 2-3mmig allitsak elogyujtast, az javithat a helyzeten? Nem csokken a teljesitmeny ekkora elogyujtasnal? 1,8 fele nem mertem meg menni.
2019. nov. 22. 15:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy új a gyújtás. De mivel később babetta gyújtást írtál, gondolom az nem új, lehet hogy öregebb mint maga a motor. Próbáld meg a sajátjával. A 0.4-0.5 gyertyahézag picit kevés (főleg hideg motornál) próbáld meg 0.6-0.7 között.

A gyertya színe is sokat elárul, aranybarnának és száraznak kell lennie lerakódások nélkül.

2019. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul fejeztem ki magam, masik gyujtas :) es elogyujtast mennyit allitsak szerinted? Annak novelese megoldhatja a problemat?
2019. nov. 22. 16:44
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyári értkeket sok helyen megtalálod a neten, de mivel ez nem a saját gyújtása, így csak a totózás marad. Szerintem lehet nagyobb, de konkrét értéket itt nem lehet mondani. Állítasz rajta, kipróbálod, megint állítasz, megint próba.....
2019. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!