Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettőstömegű lendkerékkel...

Kettőstömegű lendkerékkel rendelkező autóból kilehet szerelni a lendkereket és utána az autót normálisan használni anélkül?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen, sőt, a váltót se kell visszaszerelni.
2019. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
#1 Ha jól tudom akkor már motor sem kell, de ebben nem vagyok biztos.
2019. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csak nem te vagy a dupla turbós suzukis?
2019. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A kérdést nem a vicc kategóriában tettem fel. Ehez mérten szeretnék válaszokat kapni.

Szeretnék egy új dízel autót amibe nincsen kettőstömegű. Ennyi. De nem találok.

2019. nov. 22. 17:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy nem viccnek szántad, de attól még vicc lett belőle. A dízelmotorok ugyanis nem nagyon működnek lendkerék nélkül, innentől kezdve nincs sok értelme az egésznek.
2019. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
akkor a 2006os vw 1.9 tdi-m miért működik lendkerék nélkül? Meg úgy az összes eddigi, nem új dízel? :)
2019. nov. 22. 17:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, lendkerék akkor is volt bennük, csak nem kettőstömegű.
2019. nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy működik lendkerék nélkül? És ha működik, hogyan? Csak beindul és pörög üres én vagy önerőből haladni is képes?

Ez utóbbi esetben arra lennék kíváncsi, a kuplungtárcsa min súrlódik, ha nincs lendkerék.

2019. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lendkerék mindegyikben van, legfeljebb nem kettős tömegű.

Teljesen mindegy hogy dizel, benzines , kis autó vagy kamion az van benne.

[link]

[link]

Valamelyik kell bele.

2019. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kiszerelni nem lehet, de sok típushoz létezik ún. kiváltó szett (sima lendkerékkel), amelyet a kettőstömegű helyett lehet beépíteni. Egyik szerelőm szerint viszont olyan autóba, amelyiket gyárilag kettőstömegűvel szereltek, nem ajánlott ilyet beépíteni, ugyanis a rendszer többi alkatrészének tervezésekor ezt figyelembe vették. A kettőstömegű lendkerék egyik feladata, hogy csökkentse a vibrációkat a hajtásláncban és ha ez nincs, akkor várhatóan jóval hamarabb tönkre fog menni a motor.. A rövid válasz: Nem, nem ajánlott.
2019. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!