Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakoroljam itthon a vezetést?...

Gyakoroljam itthon a vezetést? Te gyakoroltál?

Figyelt kérdés

Az oktatóm folyton tapossa a pedálokat, vizsgán meg emiatt úgy ellódult az autó, hogy csak pislogtam. Folyamatosan a lefulladás határán voltam, pedig a vezetési gyakorlaton eddig sosem. Vajon miért?!

Meg is buktam az első vizsgán, emiatt úgy érzem jó lenne gyakorolni itthon az autóval. Jó ötlet ez? Ti gyakorololtatok? Hogy, hol, és miket?


2019. nov. 25. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Gyakoroltam, máris első vezetesi órán forgalomba mentem. Mások meg 5.- 6. Vezetési órájukon is még csak gyakorló pályán voltak és a kuplung kezelést gyakorolták.
2019. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem szólt az oktatóm,hogy a vizsga előtti 4 órába mellőzzem más autó vezetését. Mondjuk igaza volt ,mert pont úgy indultam el a picike dízellel mint az otthoni 1,8 tonnás benzinessel :D
2019. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Szóval amikor még 4 órám volt hátra a vizsgáig onnantól ne vezessek mást

2019. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dízelesen tanulok, itthon benzines van. Így nem annyira zavarna össze, vagy mégis? Ettől is tartok.
2019. nov. 25. 09:13
 5/11 Hovarju ***** válasza:
55%

Nekem csak az oktató autón volt lehetőségem gyakorolni,mégis elsőre sikerült a vizsgám.


Nem biztos, hogy jó ötlet másik autóval próbálkozni, mert csak bezavar. (máshol fog a kuplung, máshogy kanyarodik az autó, másak a méreteik)


Meg egyébként is a tanuló autón kell levizsgázni, inkább azon gyakorolj többet.

Ha már eljutottál a vizsgáig és még mindig az oktató tapossa helyetted a pedálokat, akkor ott valami baj van. Vagy te nem tanultad meg az alapokat (ez esetben nem kellett volna vizsgára menned), vagy az oktatóval van a baj (ez esetben el kéne gondolkodni egy oktató cserén).

2019. nov. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem emlékszem, hogy az oktatómnak bele kellett volna nyúlnia a pedálokba. Vizsgán, ha csak hozzá kell érnie, én úgy tudom, hogy az kapásból bukás.

Külön más autón nem gyakoroltam.

2019. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Első órám forgalomba volt, azt sem tudtam mi az a 3 pedál, jó azt tudtam, hogy a középső a fék a bal meg a gáz, de én nem tudtam, hogy indulásnál csúsztatni kell a kuplungot azt gondoltam csak be kell nyomni, majd visszjön az... háát mindezt 16:00-ás csúcsba, de az oktatómat nem érdekwlte, szerinte itt tanul meg az ember. Szenvedés volt az egész.


Aztán beírt vizagára, holott én akartam még venni vagy 20 órát.. erre vizsgán meg ügyes voltam.. nem tudom miért.


Saját autón tanultam meg kuplungolni, és csak 10 méter hely kellett meg egy lejtős út. Megállsz, csan és kizárólag kuplunggal indulsz el előre, majd fék, és hátra, ezt vagy 50 alkalommal megcsináltam és már rá is érzett mindenre a jobb lábam.

2019. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ő javasolta, hogy menjek vizsgára, nem én erőltettem ki.

A vizsgán nem tapossa a pedált, amit észre is vettem, mert teljesen máshogy viselkedett az autó, mint a gyakorlatok során. Bezzeg még a vizsga előtti napon is bizony hogy ő is pedálozott...

2019. nov. 25. 11:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyakoroltam, mondjuk én 12 éves koromtól vezettem Wartburgot, Ifa-t, MTZ-t, szóval más helyzet volt
2019. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze. Az udvaron mindenféle manőver, a mezőn járkáltam fel-alá, a szántóföldeken terepjáróztam, aztán szántottam traktorral meg ilyenek. Nem is volt gond a jogsi, órán nem kellett az autó kezelésére figyelnem hanem egyből a szabályokra összpontosíthattam.
2019. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!