Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót szeretnék venni!...

Robogót szeretnék venni! Benzineset vagy elektromosat érdemesebb?

Figyelt kérdés
2019. nov. 26. 07:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Napi használara munkába járásra kellene !
2019. nov. 26. 07:30
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nemrég bennem is felmerült. Az elektromossal az a baj, hogy a gyártó saját bevallása szerint is kb 5 év és utána kuka az egész. Pontosabban az akkunak véges az élettártálam. Még állás közben is öregszik. Az új akkupakk, meg majdnem annyiba kerül mint egy komplett új elektromos robogó. Tehát nem nagyon éri meg cserélni.

Nekem is szimpatikus lett volna az elektromos, mert városban 5km-re járok, amire bőven jó lett volna. De emiatt letettem róla és maradok a hagyományos benzinesnél.

2019. nov. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De a benzinest is kell öt év után felujitani és az se két fillér.

Egyébként az elektromos biciklisek meg megvannak elégedve vele.

Meg egy jó elektro robogo 4-500 ezer ft amit lehet rugalmasan használni. AZ már a 2000 watt.

Én már ha vennék csak elektromosat vennék, majd látnám hogy milyen.

2019. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én elektromosat vettem, nekem bejött.
2019. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha most kéne újat vennem, tuti elektromosat vennék. Néha kell akkupakkot cserélni, de odafigyeléssel meg lehet óvni elég sokáig jó állapotban (ne merítsd 30% alá, óvd a nagy hőingadozástól, ne töltsd 100%-ig állandóan). Cserébe nem kell benzinkútra járni, sokkal kevesebb kopóalkatrész van, ritkábban kell emiatt szervizbe hurcolni, vagy magadnak szöszölni, sokkal nyomatékosabb, bekapcsolod és máris indulhatsz, illetve sokkal több praktikus funkcióval van ellátva (már amelyik persze). Időt, pénzt lehet vele hosszú távon spórolni, miközben sokkal nagyobb buli a vezetése.


Jelenleg amúgy egy 900 köbcentis motorral járok mindenhova, de ha vennék egy másodikat, kifejezetten városi ingázásra, biztos hogy elektromos motort igyekeznék venni. Egyik ZERO-t mondjuk.

2019. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen messze laksz a munkahelyedtől. Én 25 km-re, ezért meg sem fordult a fejemben az elektromos.
2019. nov. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen messzire jársz?

Tudod otthon tölteni?

Van szerinted a közelben olyan szervíz ami ért hozzá, ha baj van?

2019. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A munkahelyem 12 km !
2019. nov. 26. 16:55
 9/10 A kérdező kommentje:
7/8 igen tudom itthon tölteni sőtt a munkahely bringa tárolójában is vannak töltőhelyek ! Szervíz is van 8 km re ami kerékpár üzlet is ! Elektromos kerékpár robogó is kapható ott gaeanciával persze !
2019. nov. 26. 17:01
 10/10 anonim ***** válasza:

"Meg egy jó elektro robogo 4-500 ezer ft amit lehet rugalmasan használni."


Én nem láttam ennyiért. Amit meg is vennék elektromosból, az 1-1,2 millió. Benzinesből 500-600e-ért láttam jókat. Jó, persze lehet venni no-name kínait olcsóbban.

2019. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!