Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy régi Swiftre milyen gumit...

Egy régi Swiftre milyen gumit érdemes tenni?

Figyelt kérdés
Swift 2000-es évből, nem nagyon akarnék egy téli-nyári szetett cserégetni egy ilyen régi, leginkább városban közlekedő kisautón, ezért elgondolkoztam a négyévszakos gumikon. Milyet márkát lenne érdemes használni ami (a vállalt kompromisszum tudomásában) viszonylag jó és olcsó?

2019. nov. 26. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A webáruházak minden guminál feltüntetnek bizonyos jellemzőket, még pedig egyszerűen értelmezhető formában (csillagok). Nézegesd ezeket, döntsd el, melyik jellemző mennyire fontos számodra, és válassz!
2019. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Te is a lehetetlent keresed. Nincs jó és olcsó. Négyévszakos gumi műfajban különösen nincs, itt a néhány prémium gyártó terméke jöhet szóba, ezek kompromisszumosan megfelelnek, nyáron is télen is hozzák egy közepednél kicsit jobb nyári vagy téli gumi szintjét, de az évszakos prémium gumikat nem érik utól. Az olcsó négyévszakos gyakorlatilag életveszélyes, épeszű ember nem vesz.

Olyat vegyél, amin nem csak az M+S van rajta, hanem a TPMS (three peak mountain snowflake, három hegycsúcs hópihével) is, mert az ilyen abroncs rendelkezik téligumi minősítéssel, és ott is elfogadják, ahol kötelező a téli gumi. Jelenleg a Michelin CrossClimate, és a második generációs GoodYear Vector 4Seasons vállalható.

Lehet nézegetni teszteket is, de azok arról is szólnak, hogy épp melyik gyártó támogatta jobban az adott tesztett elvégző autós médiát...

2019. nov. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Bírom ezt a gondolkodásmódot. Városban nem esik hó, nincs fagypont alatti hőmérséklet, sőt az aszfalt valósággal szívja magához az autót...
2019. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
#3: Nem kell full retardáltnak lenni, a négyévszakos gumi egy nagyon jó költséghatékony megoldás, az olyan éghajlatú országokra, mint a miénk is.
2019. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Olcsót nem tudok. Nekem Michelin cross climate van az jó. A legdrágább négyévszakos. Hogy télen milyen azt nem tudom. Hóban, jégen még nem mentem vele 2 év alatt. Ahol lakom ha esik is egy kis hó lesózzák eltolják. Az előző ócsó Volt. Nyáron nagy fékezésnél csúszott a forró aszfalton. Ez sokkal jobb.
2019. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

4 évszakos télen is nyáron is egy fos.

Tapasztalatból hallottam

2019. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jégen minden gumi egyformán szar. Tapasztalatból tudom igazolni.

A négyévszakost gondoltam a leg költséghatékonyabb kompromisszumos alternatívának egy évi 10000 km körül futó zömében városban használt kisautóra mint a Swift.

2019. nov. 26. 18:56
 8/14 anonim ***** válasza:

A négyévszakos Michelin jó. Tapasztalatból mondom, nem hallomásból, mint itt feljebb valaki, aki hallott már olyat, aki látott már négyévszakos gumit.

Mindkét autónkon Michelin Crossclimate van. Most az látszik, hogy kb. 45000 km-t fog kibírni, most 30 000 van benne. Következő télre veszem majd az újat.

A négy év nyolc gumiszerelésének megspórólt költségéből 20 000 híján megvan a négy gumi ára.

2019. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#4: Mi is a retardáltság ebben?

talán mert felhívom a figyelmet arra, hogy városban nem csúszik kevésbé az út... Én kérek elnézést.

4 évszakos szar, ez van. max a prémiumokkal lehet értelme kísérletezni, de ott sincs csoda. El kell olvasni pár tesztet....

2019. nov. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Városban többnyire rögtön agyonsóznak mindent, már ha egyáltalán esik a hó. Jégen pedig a téli is csúszik.
2019. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!