Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo lanos 13-14 literes...

Csaba63 kérdése:

Daewoo lanos 13-14 literes fogyasztással! Létezik?

Figyelt kérdés
Vettem egy 1,3-as,2001 es évjáratú lajost ami szerintem életem legrosszabb döntése volt,de munkába járni csak kell valamivel és busszal nem tudom megoldani! Az autó nagyon egyben van,garázsos volt és egy tulajos. A fogyasztása miatt akarom már felgyújtani,mert igaz hogy csak városban használom,és max napi 10 km.-t megyek vele de 13-14 L. a fogyim.Le cseréltem a vezérlést,új gyertyák,kábelek,hőgombák,lambdaszonda,olaj+szűrők.Szívó oldal kivikszolva,vákumcsövek ellenőrizve. A gázzal úgy bánok mint a hímes tojással,és így sem akar 13L. alá menni!Esetleg ha volt már valakinek hasonló tapasztalata,vagy van valami használható ötlete szivesen meghalgatnám,mert már lassan csak erre a retekre keresek! Előre is köszönöm !

2019. dec. 2. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyújtsd fel szegény Lajost! Ha mindig csak néhány kilométert mész, lényegében folyamatosan szívatóval közlekedsz, így nem annyira extrém ez a fogyasztás. Azért érdemes kipróbálni, mennyit fogyaszt országúton!
2019. dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt, de egy barátomnak van Lajosa és ő is panaszkodik rá, hogy nem veti meg a benzint. Egyébként a gyári adatok szerint is 10 l a városi (ami mint tudjuk mindig optimistább, mint a valóság).


[link]

2019. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges volt azt a sok alkatrészt megvenni bele...

Napi 10km az 2X5km, gyakorlatilag vicc ilyen távra autóval menni.

2019. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan hideg motorral használod. Tehát állllandóan dús keveréket kap a motor. Ez könnyen megdobja az alapból is magas fogyasztást.


5 km-re robogó vagy bicikli való, nem autó.

2019. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyi mindent cseréltél, akkor még egy termosztátba ruházz be, valamit az is segít. 5km alatt tényleg nem melegszik be a motor, így ez a fogyasztás reális.

Nekem is 5km a meló és nagyon béna a buszközlekedés, ezért nyáron vettem egy biciklit, és amikor olyan az idő, tekerek. A dologban nem az a veszélyes, hogy elütnek (komolyabb veszélyhelyzet még nem volt), hanem hogy rákattantam és most már ha 3-4 napig rossz az idő már minden bajom van, annyira hiányzik. A múltkor képes voltam vasárnap kora reggel felkelni csak azért, hogy elmenjek biciklizni mert jólesik. Mindent gondoltam volna, csak ezt nem.

2019. dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszaitokat,de ettől sajnos még nem lettem okosabb. Tudom hogy hideg motornál az automata szivató miatt jelentősen nő a fogyasztás,de én ezt a szutykot még szeptemberben vettem,amikor javában kánikula volt,és már akkor is ennyit evett! A termosztát jó,mivel már kb. 1 km.után szépen kúszik felfelé a hőfokjelző.Hidegen is könnyen indul! Én most nem a többletfogyasztás anyagi része miatt aggódok mert az ekkora kis távolságoknál elenyésző összeg,csak próbálok maximalistán gondolkodni. Több fórumon is olvastam már,városi 8L. fogyasztást is,de a gyári adatok szerint is 10L.volna. Mármost ha ennyi cuccost kicseréltem benne,sok munkaórát ráfordítva,akkor ez most elméletileg egy "jó" kocsi,de akkor meg miért eszi a közel másfélszeresét mint a gyári adatok alapján kellene? Szóval csak ezért agyalok rajta! Meg ha már gőzgép,akkor had tudjam hogy mi hajtja! :)
2019. dec. 2. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha már technikailag minden rendben, és a motor is meleg, akkor lehet, hogy jobb láb ügyben is érdemes lenne revíziót tartani. ;)
2019. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyszer "csak úgy" menj ki vele országútra, teletankolás után. menj vele egy nagyobb távot, legalább egy százast, utána tankold tele (lehetőleg ugyanannál a kútnál, kútoszlopnál, hogy a kutak mérési hibáját kizárd).

Ha végig 90-el mentél, nem előztél, olyan szép 7,5-8 literes fogyasztást fogsz látni, hogy el sem hiszed.

Az autó jó, csak nem szereti a hideg üzemet. Régi Opel technika koreai dobozban, ne várj csodát tőle a fogyasztást illetően.

2019. dec. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezt ki fogom próbálni lehet hogy még a hétvégén,és írok majd az eredményről!
2019. dec. 3. 19:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megvolt a javasolt "teszt vezetés"! Péntek este amint a napi számláló ismét elérte a 100 km.ert /ez ful város,és a napi 2x5 km em / teletankoltam,13L. ment bele.Meg sem voltam lepődve! Szombat reggel elindultam Debrecen-Nyíregyháza-Debrecen és nem pályán,hanem a 4-esen,nyugdíjas tempo 90km./h.! Visszaérve Debrecenbe pont 100km.-ert mutatott az óra mikor beálltam a kúthoz. 7 litert sikerült rátankolnom,nagyon lassan,annak is a végét már csak úgy "féldecizve" mert mindig kibuggyant a tankból.Tehát a fogyim 6,5-7L. között lehetett.Valahol megnyugtató hogy ezek szerint a motorral nagy gond nem lehet,ez a gyári érték is,de az hogy a városban mégis közel a duplája a fogyi,ez viszont besz@rás!
2019. dec. 7. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!