Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumival el merjek...

Nyári gumival el merjek indulni a hétvégén 250 kilométerre?

Figyelt kérdés

A saját autóm rendetlenjedik, nem merem bevállalni vele az utat. Viszont amivel mennék, hozzátartozóm kocsiját nyári gumi van. El merjek indulni vele, ha 0 fok körüli idő lesz és köd, de jó talán nem?

Az enyémen hiába van vadiúj téligumi, motorhiba lámpa felvillan, gyújtás kimaradás van az egyik hengerben és félek, ott ragadó valahol... Járt már valaki így?


2019. dec. 4. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha főutakon kell menni és nem mondanak csapadékot én el mernék indulni.
2019. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy simán mennék, de:

-nem ismerlek, nem tudom milyenek a képességeid csúszós úton

-beállt a tél rendesen, simán havazhat is hétvégén

-és a legfontosabb: nem a te autód, így barmilyen körülmények között nagyon rizikós a dolog

2019. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tomcatters. ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőség, cseréld át a kerekeket, te téli kerekeidet tedd fel arra az autóra amivel indulnál, ha kompatibilis a felni,és a kerékméret
2019. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Én elmennék simán óvatosan, de azt nem tudom, te hogy vezetsz.

Azt azért szögezzük le, hogy régen évtizedeken keresztül nem létezett téli gumi és akkor is közlekedtek az emberek

2019. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy néz ki, hogy hétvégén már nem lesz köd és pár fokot melegszik is.

Én el mernék indulni, a szokásosnál is óvatosabb körültekintő vezetéssel. Tavaly februárban vettem új autót. Egész télen nem volt hó, kivéve mikor át kellett vennem az új autót. Megpróbáltam velük megbeszélni, hogy had maradjon még pár napot ott az autó az időjárásra való tekintettel, de nem lehetett. El kellett hoznom, szintén bő 200km-ről. Mivel új autó, a gyári szerelés nyári gumis volt. Egy idegen városban nem gumishoz vezetett az első utam (+ felnit, nyomásszenzort is venni kellett volna, nem bajlódtam vele), hanem minél előbb szerettem volna hazaérni. Szerencsére az autópályát elég jól takarították, még csak latyak sem volt. 100-110-es tempóval a külső sávban jó nagy követési távolságot hagyva minden gond nélkül biztonságban hazaértem a kocsival.

2019. dec. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Kedves Eszter, remek eme helyzet, menj e szerkezettel lehellet sebesen...
2019. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző kérdéseidből kiindulva maradj otthon, örökre!!! Ne ülj autóba!!!
2019. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4#. Ott a pont.

Bizony ez manapság túl van tolva. Én még mentem diagonál gumival is télen nyáron és nem volt balesetem azóta sem.

2019. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, eszembe sem jutna elindulni nyári gumival. Lehet mondani, hogy régen nem volt téligumi, de hát több is volt a baleset :) Régen biztonsági öv sem volt sok autóban, de ma csak a komplett idióták nem kötik be magukat.


https://www.youtube.com/watch?v=RQlb7Hz0cj4&t=0s


Oké, hogy ez egy hátsó keresek autó, de elhiheted, hogy az első kerekes se lenne sokkal biztonságosabb...

2019. dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Legtöbbször nem a saját autóját vezetők karamboloznak a hírekben.
2019. dec. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!