Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megköszönni valamit...

Hogy lehet megköszönni valamit autóban ülve?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogosítványom, nem vezettem még sokat és volt már rá példa, hogy elsőbbséget adtak körforgalomban viszont nem tudom, hogy ilyen helyzetben, hogy lehet megköszönni. Szerintem a távolsági fényszórót szokták felkapcsolni egy mp-re, de ebben nem vagyok biztos, illetve, ha a hátam mögött van akkor, hogy lehet megköszönni valamit? Milyen lehetőség áll rendelkezésemre ilyen helyzetekben?

2019. dec. 5. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A távolsági felvillantás az azt jelenti, hogy megadod az elsőbbséget valakinek, hogy menjen. A vészvillogó felvillantása 1, 2, vagy 3 villanásra jelenti a megköszönést.
2019. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Büntetőfékezéssel
2019. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy mondjuk szűk az út és a szembe jövő lehúzódik picit akkor megköszönöm kézzel, meg bólintok a fejemmel picit. Ha meg mondjuk besorolásnál beenged valami maga elé akkor a vészvillogóval jelzek, hogy köszi.:)
2019. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mögötted van, akkor vészvillogó, lehúzott ablaknál kézzel is lehet inteni (főleg dugóban). Ha pedig elenged útszűkületnél a szembejövő, vagy kézzel intesz, sötétben pedig villantasz, de csak akkor, amikor egyértelmű, hogy elfogadtad az elsőbbséget. Máskülönben megtévesztő lehet, ha túl hamar teszed meg!
2019. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Feltartod a kezedet. Ez hátulról is látszik, a legtöbb személyautóban.


Sötétben szemből 1 rövidet villanthatsz,

hátulról az elakadásjelzővel villogtathatsz néhányat.


Én személy szerint hülyeségnek tartom ezt az egész köszöngetést, főleg, amikor az előttem haladó az elakadásjelző gombját keresgéli, miközben 20-szal kacsázik előttem és fékezésre kényszerít.

2019. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kettes választ elképzeltem magam elé,hát jót röhögtem;)
2019. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kézzel intesz, villantasz a reflektorral vagy az elakadásjelzővel 1-2-t. Attól függően melyik látható és melyikkel nem tévesztesz meg senkit.

Pl. körforgalomban haladva nagyon nem ildomos elakadásjelzővel villogtatni, mert még valaki behajt előtted.

2019. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vészvillogó.
2019. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha szemből vagy oldalról van, akkor intek neki. Ha mondjuk beenged maga elé, akkor ha van lehetőség intek + ezen kívül vészvillogóval szoktam megköszönni.
2019. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Üvölts, hogy KÖSZI SZÉPEN!!!!!!!
2019. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!