Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most, hogy történik a B jogsi...

Most, hogy történik a B jogsi rutin része? Kivisznek a rutinpályára és bizonyos oraszámnál rutinvizsgát kell tenni, majd utána visznek forgalomba?

Figyelt kérdés
Ez most fogalmazódott meg bennem, elfelejtettem megkérdezni az iskolába, az oktatóval meg még nem is találkoztam. És ti egyhuzamba hány órát vezettek? 50 perc van írva a papírra, de ez nekem kevésnek tűnik.
2019. dec. 10. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rutinvizsga. Dupla órák szoktak lenni, azért hosszabb.
2019. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így volt, kb az én időben, 20 évvel ezelőtt. Ma már nincs rutinvizsga.
2019. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Már kb. 5-10 éve nincs rutinvizsga.

A rutinfeladatokat (parkolás, megfordulás stb.) a forgalmi vizsga közben, a forgalomban kell bemutatni.

2019. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag a tanulót már az első órán kilehet vinni a forgalomba, nincs rutin már.

A forgalomba kell megtanulni azokat amit régebben a rutinpályán.

2019. dec. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A rutin vizsgát összevonták a forgalmi vizsgával, az tévedés, hogy eltörölték a rutin vizsgát.

Régen valóban más volt a rendszer, a vezetés gyakorlati része rutin pályán kezdődött, ott bóják, műanyag karók között "rutinoztak" a tanulók, majd volt egy "formagyakorlat" vizsga, ha az sikerült, mehettek ki a forgalomba, és a forgalmi vizsgán már nem voltak külön manőverezési gyakorlatok, parkolások.

Tetszik, vagy sem, ez így életszerűtlen volt, bóják közé, zavartalan pályán beállni teljesen más, mint parkoló autók közé, ahol másokra is figyelni kell.

Tehát össze vonták a rutin vizsgát a forgalmi vizsgával, záró vizsga lett, ahol nem csak a vezetés a feladat, de be kell mutatni néhány parkolást, forgalomban megfordulni, szabályosan megállni (technikailag és a szabályokat is betartva)


Az oktatókon múlik, hogy a gyakorlásokat rutin pályán kezdik a tanulókkal, vagy azonnal forgalomban.

A rutin feladatok végre hajtását mikor, és hogyan tanítják, a tanulónak a forgalmi vizsgára kell "készen" lenni.

Vannak oktatók, akiknél a parkolások gyakorlása utolsó leckék egyike, mások sokkal előrébb veszik azt a sorban.

A jobbkezes utcák gyakorlása is lehet az első feladatok között, másik oktatónál meg csak akkor, amikor már a jármű kezelése nem okoz gondot a tanulónak.

Lehetne még sorolni, de ezek részlet kérdések, a forgalmi vizsgáig minden egyes leckét le kell adni a tanulónak, azokat gyakoroltatni, és az is le van írva, hogy a forgalmi vizsgán kb milyen feladatokra kell számítani (sáv váltások, megállás-várakozás, közlekedés, balra kanyarodás egyirányú utcából, két különböző parkolás, megfordulás, stb)

Ezek sorrendje nincs meghatározva, ahogy a vizsga útvonalak sem fixen meghatározhatóak, a vizsgán a tanulónak a szabályokat betartva kell tudni végre hajtani az utasításokat.

2019. dec. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen X évvel ezelőtt már egyszer elkezdem, és akkor még így volt, ahogy fentebb írtam, köszönöm a gyors válaszokat, nem akarok azzal a közhellyel jönni, hogy régen minden jobb volt, pedig de. Én már a kresz vizsgán azt sem értettem, hogy az 55 kérdésből 3 volt kresz kérdés egy volt rendőri karjelzés a többi inkább műszaki. Értem én, hogy az is fontos de, hogy engedhetnek ki valakit így forgalomba, hogy szinte meg sem győződnek arról legalább a jobb kéz szabállyal tisztában van e,és még így, is volt aki megbukott pedig tényleg már csak azt nem kérdezték, hogy a nevedet írd le helyesen.
2019. dec. 11. 09:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem egyedül mész forgalomba, ott van az oktató, aki majd látja hogy tudod e a jobbkéz szabályt. Nem mellesleg ott van az 5 próbálkozós vizsga is, amin látják, hogy tisztába vagy e dolgokkal. Szóval, pont hülye hasonlatot írtál.
2019. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tesztsorban lévő kérdéseknek kategória szerint meg van határozva a számuk, az tehát kizárt, hogy neked három KRESZ-kérdés volt a sorban.

Az 55 kérdésből 10 az "egyéb", (műszaki, fizika), a többi mind a KRESZ-hez kapcsolható, igaz vannak elméleti kérdések is (fogalmak), de abból is max 5.

10 kérdés három pontos, kivétel nélkül KRESZ kérdések, közéjük tartozik a rendőri karjelzések ismerete is.


A "régen minden jobb volt" pedig egy élettani sajátosság, a szép emlékem megmaradnak, a rosszak idővel elhomályosodnak - ez az élet minden területére érvényes, természetes, hogy szeretnek nosztalgiázni az emberek, milyen szép is volt régen, holott inkább csak más volt (mert sajnos a világ valóban változik körülöttünk, és benne mi is, de ez nem egyenlő azzal, hogy most minden rosszabb)

2019. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!