Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért esik le folyton a...

Miért esik le folyton a gyertyapipa?

Figyelt kérdés

Robogóról van szó menetes végű gyertyáról.

Tegnap leesett, akkor vissza tettem és haza tudtam jönni, 2km gyakorisággal viszont folyton lerázkódott.

Nem is igazán kattan rá, csak 1-2 menetet ugrik, de érezni, hogy nem fogja egyáltalán. Én rontok el valamit a pipa felhelyezése közben?



2019. dec. 13. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eltört, vagy elrepedt benne a rugó. Cserés.
2019. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt hogy legjobb az NGK.
2019. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 veterán vas ***** válasza:
100%
Elpattant az a kis "hajcsat"-rugó a pipában, nincs minek megkapaszkodni a gyertya fölső(menetes) végén.
2019. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt a rugót lehet valahogy cserélni, vagy ideig-óráig áthidalni? Holnap használnom kell a gépet.

A gyertyapipát hogy tudom lecserélni? Ez már nem tűnik olyan egyértelműnek, lévén 25kV, nem zsugorfóliázhwtok fel egy vezetékdarabbal egy másik pipát.

2019. dec. 13. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a pipát akarod lecserélni, akkor először is elmész egy autósboltba és veszel egy gyertyapipát.


[link]


Majd egy csipőfogóval levágod a régi pipát, ha máshogy nem jön le a gyújtókábelről. Ne aggódj, ha nem jár a motor akkor nincs benne feszültség.


Majd (a képen) a vékonyabb gumiharangot ráhúzod a kábelre, majd az egészet erősen belenyomod a pipába.

2019. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tényleg ennyi? A többit megoldja a nagyfesz, nem kell neki forrasztott kötés?

Találtam NGK pipákat, nem pont azt a típust (L05EA), de talán megfelelő? Mindegyik menetes gyertyának M4-es menete van? Tehát, ha befér a helyére akkor bármelyik jó?

2019. dec. 13. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha odafér (mivel robogórol beszélünk), akkor jó.

Viszont a robogóknál menetes a gyertyapipa, a régit le csavarod a gyújtókábelről, az újat fel. Mivel működik mikor a helyén van, nem kell levágni a gyújtókábel végét.

Sajnos átmeneti megoldás nincs, amíg nem cseréled, addig folyton le fogja dobni.

2019. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Láttam már ilyesmit, arra azt hittem, hogy tákolmány. Jól emlékszem, hogy egy facsavar kellene a gyertyapipából kiáljon? Ilyen pipát viszont nem latok sem az Unixnál, de még nagyon neten sem, mondjuk a jelenlegi gyertyapipára ha rákeresek akkor sem látok facsavart.
2019. dec. 13. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:

A "facsavart" nem látod a képen, mert a műanyagon belül van, nem lóg ki belőle.

Lehet, hogy azért nem találod, mert autó alkatrészként keresed.

De ha bemész bármelyik autós, vagy motoros boltba, le veszik a polcról, és már viheted is. Nem kell netről rendelni.

2019. dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Ment a zöld mindenkinek!
2019. dec. 13. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!