Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi rendszámos autó...

Külföldi rendszámos autó magyarországon?

Figyelt kérdés
Keresztanyám kint él svédországban, ban egy Saab 9-5 tipusú autója amit lecserélt egy újabbra, felajánlotta, hogy nekem adja ezt az autót, de a regisztrációs díjak árán vásárolhatnék egyet idehaza. A kérdés, ha az ő nevén marad az autó és én hazahozom, használhatom mintha csak kölcsön adta volna? Vagy ugyanúgy regisztrálni kell és magyar rendszám neki?
2019. dec. 13. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond, amíg bele nem futsz egy ellenőrzésbe. A bünti nem fog elmaradni, ebben biztos lehetsz. Magyarországon bejelentett lakcímmel rendelkező, itt élő lakos külföldi r.sz. járművet csak ideiglenesen használhat.
2019. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönadásival nem használhatsz MO-n külföldi okmányos autót.
2019. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Használhatsz kolcsonadasival. A probléma annyi hogy több kolcsonadasi kell , nem tudom az idolimitjet de tán havonta vagy 2 hetente friss datumos.

A regado nem veszes, annál több a svéd biztosítás és adó ergo a regadoval legális módon jössz ki a legjobban.

2019. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 D. Brasco ***** válasza:
Lehet itt trükközni havonta írt kölcsönadásival stb....ugyis fel fogsz vele tünni valakinek....ha nem.a rendőrnek akkor majd egy jóakarónak....es annyi.....a bünti meg nem 5000forint lesz
2019. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna illegálkodni, sajnos Euro 4 előtti motorról van szó, így 300-350 körül van a regadó, lévén, hogy 2.3 Turbós benzinmotorról beszélünk. Nem szeretnék zsonglőrködni semmivel, amennyiben nem járható ez az út, akkor nem járunk rajta. Nem szeeettem volna vitát indítgatni sem törvényt szegni, szimplán nem találtam erre vonatkozó szabályzást, ezért gondoltam, hogy nálam tapasztaltabbakhoz fordulok. Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat.
2019. dec. 13. 20:01
 6/6 b1812567 ***** válasza:
Nem tudom, van-e akadálya, hogy ott bejelentkezz keresztanyád lakcímére. Ha nincs, akkor onnantól hordasz magaddal pluszban egy papírt az ottani lakcímedről.
2019. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!