Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire fog ki rajtatok a...

Mennyire fog ki rajtatok a párhuzamos parkolás?

Figyelt kérdés

4 éve vezetek már, véleményem szerint jól (mindjárt jönnek az oltások, hogy mégse), Budapesten napi rendszerességgel (kb 60k kmt), de néha kifog rajtam a párhuzamos parkolás.


van amikor egyből betudom parkolni kis helyre, de inkább kerülöm ezeket a helyeket. A gond még az, hogy ilyen hülye kisautóm van, aminek nem látni az elejét, meg radar sincs benne, tükrök is tök hülye méretűek rajta.


Úgy kell elképzelni, hogy pl 4.2 méter az autó és egy 5 méteres helyre azért már nem szívesen állok be, mert jóformán nem látok semmit, hogy hány cm hely van elől hátul, csak ha kiszállok :D


Viszont szinte mindig csak tolatva parkolok, úgyhogy ezért nem is értem, miért nem megy párhuzamosan...



2019. dec. 17. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem sima ügy. 4.3 az autóm és berakom olyan helyre ahol előtte-mögötte 30-30cm van.
2019. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De te látsz valami a mögötted és előtted álló autóból, vagy csak érzékre?
2019. dec. 17. 16:00
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem gond, hiába 4,7M az autó, hátul kamera+ radar, elől meg radar, de ha nem hosszabb legalább 1 méterrel a hely, mint a kocsi, akkor nem szoktam nekiállni belegózni.
2019. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Akkor menj el valami forgalommentes helyre, aztán gyakorolj! Kiteszel valami tárgyakat úgy, mintha kocsik lennének az út szélén (tehát ameddig kiérnének az autók), aztán hajrá.

A jobb oldali tükröt meg tolatáshoz kell beállítani.

2019. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem megy, én ki szoktam szállni megnézi mennyi helyem van, de még merőleges parkolásnál is kiszállok, sőt ce rutinon is kiszálltam, bevallom, én nem érzem az autót amit vezetek. Ebből is látszik,hogy hiába van kevesebb üres hely a jogsimba, mégis alkalmatlan vagyok.
2019. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Elöl-hátul radar + kamera + kiegészítő tükrök, amivel pontosan látom az autó mellett a szegélyt. Eddig egy karcolás nincs az alufelnimen. Parkolóban álló autók legnagyobb részén látom, hogy össze-vissza vannak padkázva.

Szóval nem gond. Bár magától is beáll az autó, ha azt kérem tőle. Amíg újdonság volt ez a funkció, párszor eljátszottam vele, hogy csinálja csak ő. De megmondom őszintén, ma már nincs türelmem kivárni, inkább beállok manuálisan magam.

2019. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Budapesten napi rendszerességgel (kb 60k kmt)"

Egy nap alatt 60 ezer km-t letekersz Bp-en belül, nem semmi...


Egyébként én is így voltam ezzel, aztán meguntam és egy pár délután kimentem valami elhagyatott helyre és csak ezt gyakoroltam, azóta már szinte bárhová beállok párhuzamosan.

2019. dec. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, napi 60k km Budapest 😅😅


Összességében

2019. dec. 17. 17:07
 9/17 anonim ***** válasza:
Szervóval simán, anélkül kínlódás.
2019. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A hatvanezer kilométer naponta tényleg picit sok, de biztos kényelmes az autó, meg a cég fizeti. :D
2019. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!