Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem érzékel jól a...

Miért nem érzékel jól a féklámpa kapcsoló?

Figyelt kérdés
Vettem egy új féklámpa kapcsolot. Kivettem a régit, majd rádugtam az újat így már folyamatosan égett ugye. majd behelyeztem a helyére, viszont így is folyamatosan ég. Olyan mintha a fékpedál ha ki van engedve nem nyomná meg a megszakító gombot. Ha kiveszem a kapcsolót nyomkodom ki be kapcsol megfelelően. Mi lehet a probléma? (A fékpedálon látok egy kis "dombot", ennek kellene a kapcsolóhoz esnie? hogybe tudja nyomni a gomboz? Ez a kis "domb" a kapcsoló alá esik pont). Mit csináltam rosszul, illetve hogyan tudnám orvosolni a problémát?

2019. dec. 21. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
A féklámpa kapcsolónak akkor kell működni, világítani amikor megnyomod.
2019. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elméletileg úgy kellene működnie szerintem, hogy alapjáraton ha nem nyomom a féket akkor a fék benyomja ezt a gombot és ilyenkor nem világit a féklámpa. Amint benyomom a féket kiengedi ezt a gombot és bekapcsol a féklámpa. És jelenleg ha nem nyomom a féket valamiért nem nyomódik be ez a gomb rendesen, és így folyamatosan ég a lámpa. De lehetséges hogy rosszul tudom.
2019. dec. 21. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Előzőnek piros mancs. NEM akkor kell működnie, amikor megnyomod, hanem amikor elengeded. Ugyanis az alaphelyzetet érzékeli (banyomódik a gomb, megszakítja az áramkört), ha a pedál megmozdul, akkor a gomb kijön, zárja az áramkört, és világít a féklámpa.


Próbáld meg úgy beszerelni, hogy szembe legyen ezzel a kis "dombbal". Amúgy nyugodtan tedd vissza a régi kapcsolót, az is jó. Lehet hogy a kapcsolót tartó lemez elgörbült, és ezért nem tudja a gombot benyomni a pedál, próbált meg kicsit meghajlítani, hogy benyomódjon a gomb, amikor nem nyomod a pedált.



Egyesnek: ha valamihez fingod nincs, sosem szerelted, sosem láttad közelről amiről szó van, miért pofázol bele?

2019. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát a kapcsoló tartónaka dőlés szögén probáljak meg hajlítani picit, hogy a gomb a kis dombra essen? Nemsokára meg is nézem remélem sikerülni fog és köszönöm!
2019. dec. 21. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Hármasnak sincs fingja,ne hajlítgass semmit. Vedd ki a kapcsolót, középső pöcköt húzd ki, ricnis. Aztán szereld vissza és kézzel húzd fel a pedált, akkor beáll a helyére.
2019. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ricnis a lószart. Azt sem tudja a barma milyen kocsiról van szó, de szerinte ricnis.

Viszont (nem tudom milyen módon) elhajlított tartólemezhez már volt szerencsém. Nem sokat kellett visszahajlítani, 2-3 mm-t.

2019. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ökörállat, mitől hajolna az a 3 mm-es lemez? Hülye vagy hozzá, mint a segg. Minden esetben állítható, vagy a rögzítés menetes, és ott, de azt észrevette volna, vagy a középső pöcök ricnis. Nem az a baj, hogy segghülye vagy, hanem hogy ekkora arccal hirdeted is.
2019. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ricnis volt a kapcsolo, utána rájöttem. azon állitottam 2-t kifelé és igy már elérte a pedált, köszönöm a válaszokat.
2019. dec. 21. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!