Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B-s jogsit csinálom éppen,...

B-s jogsit csinálom éppen, kérdésem: hogy kell helyesen használni a tengelykapcsolót?

Figyelt kérdés
Van egy csomó kérdés de egyikben sem találtam olyat hogy kitérnének a fokozatok közötti váltásra pontosan. 1esbe rakom utána szépen engedm fel a kuplungot, fogásponton megtartom egy kicsit és ezzel egyidőbe elkezdem nyomni a gázt fokozatosan + szépen felengedem a kuplungot. Majd mikor 1esböl váltok kettőbe akkor teljesen fel kell engedni a kuplungot és csak utána lehet gázt nyomni vagy fogáspontot elérem és utána ahogy engedem tovább már nyomhatom neki a gázt?

2019. dec. 23. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyakorlatban olyan gyorsan történik, hogy felesleges így analizálni. Mikor indulsz, kis gázt adsz, és engeded a kuplungot. Váltásnál kuplung be, közben gáz vissza, váltás, kuplung fel, de közben már adod gázt.
2019. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amikor elkezd fogni a kuplung, adsz finoman gázt, majd lassan felengeded a kuplungot.
2019. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsi gáz (fordulat 1500 környékén), kuplungot engeded a fogáspontig, ott megtartod, amikor eléggé felgyorsult óvatosan felengeded.

Váltásnál nagyjából ugyanez a procedúra, csak rövidebb ideig tartod a fogásponton. (minél magasabb fokozatba váltasz annál rövidebb ideig)

Ha csak a kuplung felengedése után adsz gázt, akkor minden váltásnál bólintani fog az autó.

2019. dec. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én amint váltottam, kinyomott kuplunggal szoktam elkezdeni nyomni a gázt.
2019. dec. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
ha a szaga már érezhető, akkor jó!! :D
2019. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt valóban azért felesleges ezt kielemezgetni, mert gyorsan történik, másrészt pedig amint vezetni kezdesz mindent elmond és megmutat az oktató. Lenyomod a kuplungot, 1-es, kicsi gáz, kuplungot engeded fel, mikor megmoccan nem ugrasz le róla, mert lefullad, majd visszanyomod a kuplungot, 2-es, megint engeded fel a lábad, adod a gázt és mész. Nyilván azt te is tudod, hogy az 1-es csak elindulásra van, így ahogy fel engedted a kuplungot már nyomhatod is vissza a 2-eshez.
2019. dec. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kuplungot csak a váltás idejére nyomod be, és erre az időre leveszed a gázról a lábad. Mivelhogy mozgásba van az autó. Amint megvan a váltás, felengeded a kuplungot és gázt adsz.
2021. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!