Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan köztetek, akinek...

Van olyan köztetek, akinek van néhány hajszálkarc a szélvédőjén? Cserélnék, de hülyének néznek, mert nem törött vagy ilyesmi. Csak napfényben látni, de engem zavar.

Figyelt kérdés
2019. dec. 24. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:

30 éves merci, 1.4 millió km-el, eredeti ablakkal :)


Szerinted mennyire karcos? :D

De engem valahogy nem zavar....

viszont kőfelverődés nincs rajta érdekes módon.


Faterom jóval fiatalabb autóján meg van vagy 6 darab csillag a szélvédőn.


A karcolódás elkerülhetetlen ha használod az ablaktörlőt.

2019. dec. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ki néz hülyének? Ha zavar a kilátásban, cseréld le, ne másokkal törődj. A karcolás nem javítható.
2019. dec. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lecserélheted,de pár nap múlva újra jeget fogsz kapirgálni,és a mikroszemcsés kosz eközben újra karcossá teszi.

Árban rendkívül nagy a szórás,találsz újat 30 ezerért,de 9 ezerért is.

Jótanács:téli ablakmosó gyönyörűen leoldja a jeget,20 éve nem kapirgálom a szélvédőmet.

2019. dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van, és ebből kifolyólag mégsem lesznek cserélve, mert nem ingyen osztogatják a szélvédőket. Pláne már követ is kaptak....

Abban az esetben mit fogsz tenni?

2019. dec. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem világos ki néz kit hülyének... Cseréltetni akarod, de a szélvédős nem cseréli ki? Vagy rá akarnak beszélni a cserére, de te nem akarod?

Nekem a szélvédőmön nincs karc. Végig garázsban tartottam az autót, így soha nem kellett jeget kapirgálnom. De van jó pár apró pötty, amik kavicsok nyomai. Nem repedt be és kagylós kitörések sincsenek, csak egészen apró gombostűfejnyi pöttyök. Csak akkor látszik igazán, ha makulátlanul tisztára lemostam a szélvédőt. Voltam vele szélvédősnél. Azt mondták, hogy ez inkább csak esztétikai probléma, berepedve nincs, kilátásban nem zavar. Csinálni nem tudnak vele semmit. Nem olyan mint egy repedés, amit ki lehet tölteni gyantával. Vagy együtt élek vele, vagy komplett csere. 14 éves kommersz autóm van. De a szélvédő szenzoros (eső/fény) + gyárilag hővédő bevonatos. A gyári üveg 155eFt lenne. Ugyanez Pilkingtonban megáll 100 körül. No-name üveg lenne olcsóbban, de azt inkább hanyagolnám. Ennyiért nem cseréltetem. Majd csak akkor ha kénytelen leszek, mert kapok egy olyan kavicsot, hogy bereped. Egyébként párszor autópályán is voltak olyan csattanások a szélvédőmön, hogy majdnem betojtam. De egyelőre jól bírja az üveg.

2019. dec. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A közel 30 éves autómon most cseréltem ki.

Nagyjából olyan, mintha eddig valamilyen opálos üvegen keresztül néztem volna az utat. Az éjszakai esőben történő vezetés pedig klasszisokkal biztonságosabb lett. Eddig a sok karc miatt elvakítottak a szembejövők fényszórói, most meg mintha csak sétálnék az út mellett.

Szóval, cseréltesd ki! Sokkal jobb lesz vezetni, rosszabb körülmények között is.

2019. dec. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy egyszer veszed észre ezeket a karcokat, és utána mindig azt fogod látni.
2019. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Ez tényleg így van...Hihetetlenül zavar esztétikailag. Főleg, hogy 10/9 autón egyetlen hajszálkarc sincs, nanomilliméteres sem. Az enyémen bezzeg...
2019. dec. 25. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Szinte minden autó szélvédőjén vannak hajszálkarcok, de pont ezt irtam, hogy nem veszed észre. Ha egyszer mégis észreveszed, utána mindig azon az adott autón látni fogod.
2019. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!