Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti vennétek olyan autót...

Ti vennétek olyan autót aminek kinyílt a légzsákja de mindent helyrepofoztak?

Figyelt kérdés

Találtam egy ilyen autót: [link]


Külsőre nem tűnik olyan vészesnek a sérülése.. Lökhárítót és motorháztetőt kell rajta csak cserélni,illetve lehet még a hűtőt is biztonsági okokból..de sajnos nyílt a vezetőoldali légzsák is,pedig az ütközés nem tűnik nagynak.

Ti vennétek ilyet ha 1 millióval olcsóbb lenne?



2019. dec. 27. 16:26
1 2
 1/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
52%

Szerinted hány olyan eladó használt autó van, aminek már durrant a légzsák ja és újat raktak be???

Simán veheted...

2019. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát az megint más kérdés.. Pl egy ilyet már nem vennék meg soha:


[link]


De néha találni olyat,hogy kis koccanasnak tűnik az egész,mégis nyílik a légzsák.

2019. dec. 27. 16:36
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha már megcsnálták az autót, akkor te utólag bizonyára meg tudod mondani, hogy pontosan milyen mértékű volt a törés.



Hát persze. :)

2019. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

De a másodikat már nem a légzsák miatt hanem mert totál káros, nem éri megjavitani.

Az egész autó megnyomorodott .

2019. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Én kihagynám. Van saját rétegvastagság mérőm, ha eltérést látok a gyári értéktől onnantól nem érdekel az autó. Igen tudom, kőfelverődés, meg nekitolták a bevásárlókocsit... na ne hülyéskedjünk. Nekem nem kell ami már javítva volt. Eszemben sincs nekiállni elkezdeni megfejteni hogy mi történhetett a kocsival, egyszerűen nem érdekel ki mit hazudozik össze. Dunát lehet rekeszteni a sok eladó használt autóval, és szép számmal vannak köztük sértetlen gyári fényezésű példányok is. Én inkább keresgélek egy kicsit tovább, de ragaszkodom a gyári fényezéshez.
2019. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem azért, mert törve volt, hanem azért, mert 100-ból 99x nem cserélik a légzsákot, mert nagyon drága. Egyszerűen kikötik az érzékelőket / leragasszák a visszajelző lámpát. Aztán mikor kellene a légzsák, hogy megmentse az én életemet csak pislogok...
2019. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kizárólag akkor, ha megbízható rokon, családtag árulja, és első kézből tudom, láttam a sérüléseit.

Nem, haver meg haver haverja, megbízható kereskedő (lol) meg ismerős ismerőse nem számít megbízhatónak.

2019. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
0%

#5

Vannak olyan okosak is, akik kikotik a föstőnek, hogy kb semmi sem érdekli, de nem lehet vastagabb a javítás mint a gyári érték...

Akkor ezt hogy szurod ki? Te is föstő vagy? Nem hiszem, akkor máshogy állnal ehhez...

2019. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kerdes a kerdesben:

Mi van akkor, ha ugyan kinyilt a legzsak, konnyen javithato a karosszeria resze VISZONT a motor akkora utest kapott,hogy elobb-utobb tonkre megy. Lehetseges lenne? A motoron kulserelmi nyom nincs,szepen jar kinyilt legzsakkal is,de akkora erohatas erte a balesetnel,hogy mar nem birja sokaig.

Ugye fel-ala jarkalnak benne a dugattyuk,szelepek, vezerles is mozgasban van..es kap hirtelen egy eleg nagy utest elolrol-- kulonben ugye nem nyilt volna a legzsak.

Vagy ha barmi gond lenne azt ugyis hallanam?

2019. dec. 27. 20:34
 10/18 anonim ***** válasza:

Első körben rakhatnál olyan képet ami a jobb elejét mutatja, ott nagyobb a kár. Gyanús ez nekem, ilyen kis sérüléssel miért nyílt a légzsák? Egyébként a motor nem fog tönkremenni, maga a blokk ilyen ütésektől nem sérül. Inkább a perifériákon lesz sokkal több sérülés, mint gondolod. Kell majd egy csomó olyan kisebb nagyobb alkatrész, amire most nem gondolsz. Aztán repkednek a plusz 10.000-ek. Azért adják el ezeket, mert nem éri meg javítani, a sérülés miatt túl nagy az értékvesztése és ha nem vagy szerelő/lakatos/fényező akkor túl sokba kerül, túl sok utánajárás, munka stb. A végén pedig annyiba kerül, mintha veszel egy törésmentest, vagy olyat, amin egy ekkora sérülést megcsináltak.

Ja és a javításhoz számolj hozzá két xenon lámpát is, ami már magában megduplázza a tervezett alkatrészköltségedet.

2019. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!