Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpárra, ha nem...

Nyakasparasztgazda kérdése:

Motorkerékpárra, ha nem világkörüli Útra készül az emberfia tanktàska, vagy egy hátsó Doboz a jobb?

Figyelt kérdés
Tanktàska jó hátizsáknak is, de a Doboz biztonságosabb, ha hagyok benne valamit
2019. dec. 28. 08:06
 1/5 dirtboy ***** válasza:
Szerintem a doboz tágasabb, és igen az legalább zárható kulccsal. Nekem nem dobozos a moci tanktáskát használok de ha valahol megállok vinnem kell magammal.
2019. dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai. A doboz előnye, hogy zárható, általában nagyobb, mint egy tanktáska, jobban vízálló, nem kell hurcolászni, hanem a motoron hagyható. Hátrány, hogy nehezebb, feljebb, hátrébb viszi a súlypontot, illetve szubjektíva szépsége/rondasága. Van, akinek fontos szempont, hogy semmi ne rondítsa el a motort.


Tanktáska előnye, hogy könnyebb, ha jót veszel, viheted a hátadon, mint egy hátizsákot, illetve súlypontot nem módosítja annyira, mint egy topcase. Hátránya, hogy nem hagyhatsz benne értéket, ha motoron akarod hagyni, nem fér el benn túl sok minden, beázik, ha nagy eső van.


Jó volna tudni, hogy ez az út milyen hosszú, illetve milyen minőségű utakon lesz. Terveztem Kazahsztánba túrát, oda semmiképp nem vittem volna dobozt, mivel borzalmas minőségűek az utak arrafele. Olyankor a hengerzsákbmeg hasonlók a legjobbak véleményem szerint.

2019. dec. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a dobozra szavazok, vízálló, nagyobb a teherbírása, zárható. Én táskát hordok benne minden munkanap legalább 6-7kg-os. Nyáron sokszor volt már benne egy-egy zsugor üdítő, bluetooth hangszóró.
2019. dec. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én tanktáskát használok és nem vagyok világjáró. Ha kell belefér egy laptop vagy pár napra nyári viselet. A dobozokat jobban meg tudod pakolni de nagyobb sebességnél (<150 ) már okozhatnak problémát ( eleve van szerintem egy max sebesség amit dobozokkal mehetsz ami ennél kevesebb). Illeve ha vannak oldaldobozok akkor azokkal nehezebb a városi dugóban araszolni.

Az előnyöket már leírták , azok vitathatlanok - a dobozok mellett.

Én egyébként bagster cuccot használok , előző motorjaimon is azok voltak. Klasszikus bagster tankbőr és hozzáválasztott tanktáska. Innen rendeltem ( nincs részesedésem :) ):

[link]

2019. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2019. dec. 28. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!