Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajszint kicsit csökkent,...

Olajszint kicsit csökkent, nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Első autóm, és nem értek még nagyon a kocsikhoz. Adott egy Ford Mondeno MK3. Ma megnéztem az olajszintet a nívópálcával, és kb. 2-3dl fogyott a legutóbbi olajcsere óta. Ez elvileg egy 13 éves kocsinál 1 év alatt tűrhető érték, legalább is ezt olvastam. De nem ez a kérdésem, hanem az, hogy ha nem töltöm után februárig (kb. 1000km-t megyek/hó), amikor is a kövi olajcsere lesz esedékes, lehet baja a kocsimnak? Nem igazán szeretnék olajat venni hozzá rátöltéshez, mert liqui moly olajat tetettem bele előzőleg, amiről mindenki ódákat zengett, s amiből 1L is 4500ft körül mozog. Ha nem muszáj, nem akarok fölös venni egy flakonnal, amikor úgy is jön az olajcsere és fel lesz töltve új olajjal. (Meg fogom azért nézetni, h nem e szivárog valahol az olaj, vagy nincs e egyéb háttere az olajfogyasztásnak, illetve figyelem, h nem fogy e drasztikus az olaj a továbbiakban, mert ezt így elfelejtettem megtenni az elmúlt hónapokban. Mielőtt itt kioktatna valaki...)

2019. dec. 29. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor volt legutóbb olajcsere? Mennyi idő alatt fogyott ennyit az olaj?
2019. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Idén februárban volt, amikor is volt némi olajszivárgásom a szervíz szerint, és amit orvosoltak. Legutóbb kb. októberben néztem az olajszintet, akkor tele volt. Azóta kb. 3000km-t mentem. Tavaly télen ugyan ezt csinálta a kocsi. Akkor vettem év elején a kocsit, egyből kapott egy olajcserét meg szűrő cserét, és ősszel még tele volt a szint, decemberre, meg megevett 2-3dl-t. (Akkor volt plusz flakonom, után töltöttem.)

Ha baja van ha nem, ezt természetesen megnézetem szerelővel ismét az éves szervíznél. A kérdés továbbra is adott, h addig nem gond, ha nem töltök után?

2019. dec. 29. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Figyel minden reggel sík talajon a szintet, s ne menjen az alsó szint alá, normál használatnál. Komolyabb hegymenet, pályán 130+, stb., jobb, ha minimum középen van. Alsó-felső között középen.

Itt egy link, egy ilyet nyugodtan vehetsz, nem kell bele mind, csak óvatosan, és következő olajcsere periódus végén is jó lesz, ha kell... Tescóban is kapható. Maga az olaj a kocsidba nem jó olajcsere esetén, de a most benne lévő "híg" löttyhöz felújítani az az egy-két deci megteszi :

[link]

2019. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Ne parazz... Boldog lennék ha az én autoimbol ennyi fogyna
2019. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem tennék bele 15W40-est akkor se ha csak 1 deci.

Mannol olajok elég olcsók. Én inkább azt vennék ami viszkozitásban passzol.

2019. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Mannolt én is tudom ajánlani, egyszerűbb szívó benzines 2010 előtti autókhoz rengeteg olajuk passzol, de lehet találni komolyabbakat is belőle, de nem minden autósboltban.
2019. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!