Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elnézést a bugyuta kérdésért,...

Elnézést a bugyuta kérdésért, de ti mennyi időközönként szoktátok a kocsitokat átvizsgáltatni, úgymond nagy szevrizelni? 10. 000 km-rel ezelőtt vettem egy autót, mostmár vinnem kellene sos? Vagy ez időfüggő inkább?

Figyelt kérdés
2019. dec. 30. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden típusnál meghatározza a gyártó, hogy milyen időközönként van szükség átvizsgálásra, és az miből kell, hogy álljon. Az autóhoz tartozó gépkönyvben megtalálod ezeket.
2019. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég olajcserénél ha mondod nekik hogy nézzék át.

De ez nem nagy szerviz, csak olyan hogy van.

De neked kell figyelni hogy mi hogy működik és akkor menni szerelőhöz.

2019. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden autónak van kezelési könyve abban szépen le van írva, mikor milyen intervallumban mit kell rajta cserélni (év/km).


Garanciális időn belül megvannak a kötelező szervizek (éves/km alapú) ott megvan mikor mit kell cserélni, plusz átvizsgálják. Azon túl is érdemes évente elvinni átnézetni, meg figyelni mikor melyik alkatrész lesz csere érett.

2019. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 15.000km-enként szoktam szervizben járni. A gyári ajánlás olajcserére 30.000kmlenne, de azt kissé sokallom, inkább a felénél lecseréltetem. Ha sokat járnák városban, rövid utakon, akkor még hamarabb is.

Minden második olajcserélnél kap az autó új üzemanyagszűrőt és levegőszűrőt is. Pollenszűrőt évente egyszer kicserélem magam. Ekkor kitakarítom a klímarendszert is.

Fékfolyadékot, hűtőfolyadékot 3-4 évente cseréltetem. Olajcserék alkalmával amíg csordogál ki az olaj és úgyis fel van emelve az autó, a szerelőm szemrevételezni szokta a futómű, fékek, kerékcsapágyak állapotát.

Ezeken kívül külön tervezettem nem szoktam szervizben járni. A szerelőm is tudja, hogy az első gyanús zörejre amúgy is azonnal hívnám.

2019. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!