Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift olaj csere úgy...

Suzuki Swift olaj csere úgy rá rohadt a csavar h sehogy se jön le róla, mivel lehet megmozditani wd40 nem használ, nyers erő sem, alternatív megoldás létezik?

Figyelt kérdés

2019. dec. 30. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha az olajleeresztő csavarra gondolsz, akkor hideg(lapos)vágó , és a kalapács kombója szokott ilyenkor segíteni.
2019. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Melegítsd meg hőlégfúvóval, benzinégővel, akármivel.

Kicsit meg is lehet ütögetni. Meg tegyél a kulcsra egy félméteres csövet erőkarnak.

2019. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

GOndolom te kérdezted a swift olahcserét tegnap.

Most már azt is érted, miért kell új tömítő alátét, és miért kell nyomatékkulccsal lehúzni a csavart.

Ha ezt a kettőt elspórolja a szerelő, annak az eredménye az, amibe belefutottál. Kicsit szivárog az alátét mellett? Nem baj, jól megtépjük...

2019. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen én voltam, nézem videót is róla egyébként, nem is kellett erőt belevinni én meg úgy tepem mint egy urolt és semmi.
2019. dec. 30. 19:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor próbálod fellazítani akkor kalapáccsal ütögesd , fel kell annak lazulni.
2019. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Melegítés, ütögetés, amiket már leírtak, végső esetben kifúrás. Mielőtt viszont belekezdesz, szerezz be új csavart, alátétet a biztonság kedvéért. A régit, ha szét kell "barmolni", már ne tedd vissza
2019. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

[link]

Én a lidl-ben vettem ilyet 5e ft-ért és remekül működik - a lényeg, hogy elég meleg legyen az olaj, mert különben egy évig tart míg kiszívogatja. A 60 fokos olajat kb. 10 perc alatt kikapja, azzal együtt, hogy a végén az ember egy csomót szuszakolja a csövet, hogy alaposan lemenjen a dekni aljáig. Szinte szárazra lehet vele takarítani.


Nem tudom a swiften hol van az olajszűrő, de az én autómon az is eléggé alul van ahhoz, hogy végszükség esetén ott is ki lehet folyatni az olajat. Valamennyi persze benne fog maradni.

2019. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hülye kérdés, de jó irányba próbálod kicsavarni? Ha más nincs, akkor olajteknő csere, mert esélyes, hogy a menet is oda lesz, mire kiszeded a csavart. Egyébként pedig erővel ess neki, villáskulcs vagy dugókulcs és ütöd a nyelét vagy egy csövet használsz, mint erőkart. Előbbi párossal is lazítottam már meg sokmindent, dugókulccsal meg egy méteres vascső erőkarral a féltengely anya sem okoz gondot. Legeslős olajcserémnél (szintén Swift) az olajszűrőt alig tudtam leszedni, úgy ráhúzták előtte. Én mindig csak kézzel húzom meg, sosem volt gond. Az olajleeresztő csavart sem szoktam megtépni, csak meghúzni.
2019. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Holnap neki esek a felsoroltakkal köszönöm szépen a válaszokat.
2019. dec. 30. 21:08
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként az olaj szűrőt erő nélkül le tudom tekerni kézzel is, ott nem tud kifolyni?
2019. dec. 30. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!