Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha használsz Kínából rendelt...

Ha használsz Kínából rendelt féktárcsát motoron, mi a tapasztalatod vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hátsó tárcsát kellene cserélnem a TDM-en és gondoltam kipróbálnám ezt:

[link]


Elég sok mindent rendeltem már Kínából, pl. most onnan érkezett fékbetétek vannak a motorban és legnagyobb meglepetésemre teljesen jól megállítják a gépet és nem koptak le két nap alatt. Ezen felbuzdulva gondolkodtam el a tárcsán is, csak a minősége miatt vacillálok, pl. gyengébb anyaghasználat miatt komolyabb igénybevételnél elreped vagy szétrobban vagy bármi.



2020. jan. 1. 21:46
 1/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
A sör nem alkohol, a nő nem ember, a medve nem játék... Ja, a fék nem jàték...
2020. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pár ezer Ft spórolás megéri? Itthon se drágák a normális német féktárcsák.És még garancia is van rá. Mit csinálsz vele ha a kínai szétreped vagy megvetemedik 2 nap után?
2020. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is TDM (900) van és sose jutna eszembe aliexpressről rendelni tárcsát, pedig elég sok mindent rendeltem már onnan, 20 ezres karórától kezdve 800 forintos rubik kockán át még rengeteg egyebet. Viszont ott nem kockáztatom az életem egy esetleg gyári hibás darabbal.


Pedig nekem most kellett előre 2 tárcsát vennem, gondolkozás nélkül leraktam a 110 ezret (+ 33 ezer a 2 pár gyári betét), egy pillanatra sem gondolkodtam azon, hogy aliexpressről vagy hasonló helyről rendeljek bármit.


Ezeknél a legtöbb esetben semmi quality control nincs, és ez még a jobbik eset, rosszabbik eset, hogy alapból szar és veszélyes, QC ide vagy oda. Az is lehet, hogy rosszul fog kopni, és ugyanannyiba fog kerülni, mintha gyárit vettél volna.


Autónál hasonló.


Itt egy jó videó a témáról

[link]


Persze lehet, hogy kapsz egy jót és elméwz vele gondtalanul 30 ezer km-t. De mi van, ha mégsem? Ráadásul nme is autó, hanem motor, ahol mondjuk egy kanyar közepén random blokkoló első kerék még veszélyesebb.

2020. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akinek van pénze majomra, legyen banánra is!
2020. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy làtszik az idiotizmus nem ismer határokat. Vedd csak meg.
2020. jan. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Slowrider ***** válasza:
Én nem tenném. A féknek működnie kell, az nem játék. Maradj a gyárinál.
2020. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!