Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit bír egy MZ Trophy a...

Mennyit bír egy MZ Trophy a motorfelújításig átlagos használat mellett?

Figyelt kérdés

Hobbimotort keresek magamnak, így lyukadtam ki az MZ-nél. Egyik ismerősöm megválna az örökölt motorjától, ami egy kis 125-ös MZ Trophy. Eredeti állapotban van, nem kopott, fakult meg a festése, a krómozott alkatrészei majdnem hibátlanok, jól látszik a csíkozása is. Megvigyázott motor volt. Az órája közel 80 000-et mutat. 1971-től volt forgalomban a 90-es évek elejéig, szóval ez teljesen rendben van. Évi 1-2000 kilométernél többet én sem mennék vele, hobbiszinten használnám csak.

Mz-m viszont sosem volt, nem tudom mire számítsak... Közeleg a motorfelújítás vagy még sokáig szolgálhat a gép engem is? Ha hozzá kell nyúlni, van még hozzá eredeti alkatrész?

Olyanok válaszát várom akiknek volt/ van ilyen motorkerékpárjuk.



2020. jan. 2. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Indítsd be és meghallod akkor. Ha nagyon csörög akkor már lehet fel újitani , ha tiszta szép hangja van akkor még jó.
2020. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A régi motorok az örökkévalóságnak készültek. Nekem volt, és csak annyit mondanék, hogy rossz benzinnel, 10év állás után 2. rugásra indult.... Ezeket a motorokanak (Simson, MZ), főleg ha eredetiek vásárláskor nem azt nézzük, hogy mennyit futottak, hanem, hogy milyen állapotban vannak. Régen a 250es MZkkel bejárták egész európát... Szerintem jobban nem is dönthetnél
2020. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a megtett km számít, hanem a motor hanja. De ha csiripel, csörömpöl, akkor sem kell megijedni. Főtengely, dugó, gyűrűk csere, és hibátlan lesz megint sokáig.
2020. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Alkatrész van, de komoly minőségi szórás van köztük...

HA elindul használd amíg megy .. én ezt tenném

Amikor beadja a kulcsot akkor pedig felújítás.ha csak hobbi lesz akkor 15-20 évig biztosan elmegy a felújítás után

2020. jan. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Slowrider ***** válasza:

Sokat bírnak az MZ-k. Nekem is MZ TS 125-ös volt az első motorom, ami aTrophyval műszakilag nagyon hasonló.

Figyelj arra, hogy ha sokat állt a motor beindítás nélkül, akkor menj vele egy jó 15 km-es próbkört, mert a főtengely egy hosszabb állás során elkezd berozsdálni, azaz csökken az átmérője, és csörögni csattogni fog. Ez kijön egy bő 10 km alatt.

Ha fel tudod újítani, utána sokáig jó lesz. Nem egy olajozott villám, de kipöfög a világból is.

Ja, és mostmár 95-öst ne tankolj bele.

2020. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok butaságot olvashattál előttem. Egy Mz kb 30-35 000 km bír ki ami egyáltelán nem sok, csak régen úgy motoroztak, hogy hétvégén gurultak egyet a városban, aztán egy hétig semmi. Így eltelt 10 év is, mire belement 30000 kilométer. Az akkori japán gépek akkor sokkal jobbak voltak, csak azok itt elérhetetlenek voltak. Gyorsabbak, stabilabbak, kényelmesebbek, megbízhatóbbak voltak.
2020. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!