Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás kezdő jogsival...

B kategóriás kezdő jogsival lehet utánfutót huzni, ha nem mennyi ideig?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom két évig nem lehet.
2008. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Két évig nem vontathatsz pótkocsit, utánfutót. (kivételt képez az elromlott jármű vontatása.) Két év elteltével is csak akkor vontathatsz, ha a bejegyzést töröltetted a jogsidból!


Egyébként van a jogsidban a B kategória mellet a 101, vagy 102 kód mellett még bejegyzés? (06, vagy 181?)

2008. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
b előtt van egy 9.-es utána nincs semmi
2008. nov. 19. 14:27
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Mi az hogy töröletted? Nehogymár két év után új jogsit kelljen csináltatni, mert vontatni akarok.
2008. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
A B elött a 9-es, az egy sorszám, de ha minden igaz a vezeték neved elött egy 1-es van. Tombolán nyerted a jogsid?!
2008. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kettővel előttem írónak:

"Nehogymár két év után új jogsit kelljen csináltatni, mert vontatni akarok."


Aki első alkalommal szerez vezetési jogosultságot, annak a vezetői engedélye a kiadás időpontjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. A kezdő vezetői engedély minősítést bejegyzik a jogosítványba. A kezdő minősítést a két év elteltével a jogosult kérelmére törlik, kivéve ha a minősítést a lejárat előtt meghosszabbították.

2008. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

A jogsid hátoldalán vannak a kategória bejegyzések, a 9-es oszlopban a felsorolás A1-től M,K-ig! A 10-esben a megszerzés éve, a 11-esben az orvosi lejárata. Most jön a lényeg! A 12-es oszlopban vannak a korlátozások, ha ott a B magasságában csak 101, vagy 102 látható, akkor nem korlátozott a jogsid, ha ott van még a 06, akkor nem vontathatsz, vagy ha 181 akkor meghosszabbították a kezdő vezetői engedélyt.

2008. nov. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

A jogsira rá van írva a kibocsátás dátuma, tehát nem szükséges külön jelezni, hogy kezdő vezető, ha megnézi egy rendőr akkor kettőt csak hozzá tud már adni. Jogsi cserénél pedig a kategóriáknál ott van a vizsga megszerzésének időpontja, szintén a kettőt hozzáadós művelettel kiszámítható hogy valaki "kezdő" e még.

Meg hol jeleznék már hogy kezdő jogsi? Mondja már meg nekem valaki. 4éve szereztem, még kék-rózsaszín, de már kártyás. És sose hallottam a kezdő állapot törlés műveletről, mert szerintem baromság.

2008. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A jogsira rá van írva a kibocsátás dátuma, tehát nem szükséges külön jelezni, hogy kezdő vezető, ha megnézi egy rendőr akkor kettőt csak hozzá tud már adni. "


Ez igaz új vizsgánál! A kérdező nem jelezte, hogy új a vizsgája, vagy eltiltás alatt volt! Mert eltiltás után újra kezdődik a két év, és akkor be is jegyzik 181-es kóddal! A törlését a letelte után kérni kell!

2008. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!