Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy több, mint 6 éves,60Ah-s...

Egy több, mint 6 éves,60Ah-s Johnson Controls által gyártott akkumulátor esetében normális jelenség, hogy a téli hidegben 10 nap alatt lemerül?

Figyelt kérdés

December 26-án mentünk vele rokonlátogatásokra (kb 20km volt az össz táv), azóta nem használtuk az autót (előtte is állt pár napot).


Legjobb tudomásom szerint csak az óracsoport fogyaszt (mutatja az időt).


Nagyon hideg volt mostanában, de emellett sem tudom, hogy ez így normális-e.


2020. jan. 6. 15:00
 1/8 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Egész jól bírta. Ha nagyon hideg van és ilyen idős akksinál sajnos előfordulhat, hogy 10 nap alatt bőven merül annyit, hogy nem tudja megforgatni az önindítót. 2 naponta kellene menni vele, akkor talán visszatöltött volna mindig annyit, hogy el tudjon indulni vele a motor. Egyszer meg lehet próbálni tölteni bele, ha van kéznél töltő és 2-3 naponta menni vele, akkor még jó lehet.
2020. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

6 éves akksinál már tökmindegy ki gyártotta...

Ahogy koszolódnak a cellák,úgy lesz egyre szarabb.

Varta akksit 4 évesen adtam oda a cigánynak

2020. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, és nem is biztos, hogy lemerült. Csak nagy hidegben nem úgy adja le a feszültséget. Olvastam róla, érthető kémia, de fejből meg nem mondom pontosan, h mi történik pontosan. De te is utána tudsz olvasni.
2020. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyenkor teljesen normális, hogy jó akkukat is be kell bikázni.
2020. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem normális jelenség, ha egy akku a téli hidegben 10 nap alatt lemerül. Az ilyen akku az újkori kapacitásának már csak a töredékével rendelkezik, cserélendő. Egy jó akku nem merül le 10 nap alatt, semmilyen körülmények között.
2020. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Csoda hogy egy akku egyáltalán kibír 6 évet, az az akku már csereérett. Az hogy milyen márkanév van ráírva, mindegy. Azóta amúgy a céget már megvette az a Clarios, amelyik a Varta márkanév mögött is áll.
2020. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális, abból a szempontból, hogy egyik akku sem örök életű.

Ugyan ilyen akkum van, csak 77Ah-s, 2013 januárjában vásároltam. Én december 20-án raktam le az autót. Aznap dolgoztam az ünnepek előtt utoljára. Nyitott udvari beállóm van. Ma reggel indítottam ezt követően először. Időt nálam nem mutat gyújtás nélkül, csak a gyári riasztónak van valamekkora áramfelvétele. Ma reggel a -5 fokban a sok állás miatt biztos ami biztos alapon ráadtam kétszer is az izzítást indítózás előtt. Majd az első főtengelyfordulatra beröffent egyből a motor.

De azzal én is tisztában vagyok, hogy ilyen idős akkunál már minden hónap ajándék.

2020. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Idén biztosan cserélni fogom.

2020. jan. 14. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!