Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen régi autót érdemes...

Milyen régi autót érdemes venni első autónak?

Figyelt kérdés
Első autónak akarok venni egy régi autót nagyon imádom a régi autókat főleg a veterán koruakat csak nem tudom milyet vegyek az hogy keleti vagy nyugati az mind1 tapasztalatok alapjan írjatok főleg

2020. jan. 9. 16:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ladát. Nekem is az volt az első autóm és még mai napig megvan és használom. Pedig már bő 2 éve megvan. Igaz nem gyári. Hanem tuning. 2107-es.
2020. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Először is ne vegyél idős autót. Ezt csinálom. Csak magamat szívatom vele én is. Ha meg nem lehet lebeszélni akkor tényleg azt ami tetszik. Öreg autóra költeni kell. Nem viccelek. Ezt csinálom egy ideje. Jelenlegi legfiatalabb autóm is 26 éves. Teljesen mindegy milyen márkát veszel, milyen árkategóriában. Amit használtak azzal foglalkozni kell. Ezt értsd úgy hogy anyagilag. De úgy is hogy sok időt kell mellette/alatta töltened. Mindegy hogy japánt veszel, németet, franciát. Mindegyiknek van baja, csak mindegyiknek kicsit más és kicsit más az alkatrész ára. Így én azt mondom hogy azt vedd ami tetszik. Ha már szívni fogsz vele, akkor már lehess rá büszke és ne azt érezd hogy csak rátukmáltak, de nem is tetszik az egész. Ha a wolkswagen tetszik azt vegyed, ha a bmw akkor azt, ha a honda akkor azt, mindegy, neked kell tetsszen.


Talán ami tippet adhatok hogy elsőnek ne nagyon egyedit meg ritkát vegyél. Persze buli hogy tied az egyedüli MX6 a megyében. De a problémáid is egyediek lesznek. Az autó ritkaságával a bontott és az után gyártott alkatrészek is ritkák lesznek. Tudás és tapasztalat nem lesz hozzá. Nem fogsz tudni kitől segítséget kérni. Lehet hogy egy 3-as BMW, Opel Astra, Octavia, Suzuki Swift kombónál amiből ömlesztve van, egy google kereséssel fél perc alatt kitalálod mi baja. De egy ford probe-al pedig fél évet szívsz ugyan olyan kategóriájú bajjal, mert egyszerűen az emberek nagy részének fingja sincs hogy az autó létezik nem hogy mi a baja.


És végül hogy remélem megy az angol meg kicsit a német. Mert ha anélkül bevállalsz valamit akkor magadat lesheted.


Ha eddig nem rémisztettelek el. Akkor hajrá! Remélem olyat választasz amivel büszkén láthatunk a találkozókon akár tökölön, soltvadkerten vagy éppen merre.

2020. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
van külön ilyen retro talalkozo? azt hittem csak kulon márka találkozó van amúgy nem rémisztettél el akinek tetszenek az autók azt nehez eltántoritani
2020. jan. 9. 20:43
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha öregautózni akarsz, akkor olyat vegyél, amihez még találsz alkatrészt, karosszériát.A zsiguli pont ilyen, csak elég szervízigényes.Meg kell hozzá egyfajta "kattanás", különben csak köpködni fogsz.

Öreg prémiummal szintén sok a szívás, meg általában az öreg autók nagy részére locsolni kell a pénzt.

Viszont az ilyen siwftről,corsáról, fiat puntóról lebeszélnélek, mint első autóról. Ezekben a kisautókban 180cm testmagasság felett kínlódás a vezetés ha ülnek mögötted.

2020. jan. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Vegyél egy olyan autót amivel normálisan lehet járni, meg vegyél mellé egy muzeális "kincset" -ami egyébként folyamatosan pénznyelő lesz majd-

Arra számíts, hogy az öreg autó napi használatban folyamatosan ki akar majd rabolni és mindig lesz valami baja.

Volt benne részem

2020. jan. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kezdő sofőrként 2 autót nem bírnek fenntartani max elkérnem szüleim autóját ha az enyemmel lenne valami
2020. jan. 10. 10:55
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos a régi nyugati kocsikhoz egyre kevesebb az alkatrész, ami meg van, az kb. horribilis áron. Nekem egy nagyon öreg, 34 éves dízel 626-os Mazdám van, ami 15-20 éve igen gyakori volt azért, amúgy mai napig napi használós, de egy jobb kuplungszett munkadíjjal belekerült 50 ezerbe, úgy, hogy én csináltam, az autó piaci ára se sokkal több. Szoci autókhoz kábé minden sarkon találsz alkatrészt, ezáltal fillérekért is akár.
2020. márc. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!