Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ferde kormányállás futómű-állí...

Ferde kormányállás futómű-állítás és kormánymű csere után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megkérném, hogy fikázó emberek ne írjanak! Kérdéssel fordulok hozzátok, nem autóvételi tanáccsal.

A helyzet a következő: Vettem egy szépen felújított 1.3-as Wartburgot mert szeretem a Retró kocsikat. 18 éves vagyok, nem nagyon volt lehetőségem a szerelgetésükhöz, de mindig Keleti kocsi volt a családnál. Ez az első autóm, szeretném is minél tovább megőrízni. Amúgy is odavagyok a Wareszokért de lényegtelen ez most. Az egyik körforgalomban kiszaladt elém egy róka és elrántottam a kormányt, szóval felcsúsztam a buszmegálló padkára és egy oszlop fogott meg. A sárvédő sérült. A bal hátsó felni elgörbült, de cserélve van. Futóműbeállításon esett át, és vettem hozzá Budapestről egy felújított kormányművet, egy bizonyos cégtől aki keleti autókkal foglalkozik. Az is cserélve lett. Az autó tökéletesen egyenesen halad, viszont a kormány mintha egy - két fokot balra állna. Nem vészes, de egyértelműen látszik hogy nem egyenes. Nem befolyásolja a figyelmem, de engem zavar. A baleset előtt nagyjából egyenes volt. Az után viszont eléggé balra állt, de most sem tökéletes mint fentebb írtam, tisztán lehet látni. A kérdésem a következő, mégpedig ezt meg lehet oldani egyszerűen a kormányfej alrébbállításával, vagy további vizsgálat szükséges? Előre is köszi!



2020. jan. 9. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem sikerült rendesen a futómű állítás. Vidd vissza, alapból egyenes kormányközéptől kéne futóművet állítani.
2020. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor a csere kormányművet beraktátok és összeillesztettétek a kormánykerék rúdjával, akkor kellett volna belőni a helyes állást.
2020. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Futóműállításnál nem korrigálták ki rendesen
2020. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Cserekor el lett rakva egy ricnivel.
2020. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem közöm nem volt hozzá. Szakemberre bíztam, de ezek szerint nem a megfelelőre. Köszi a válaszokat! Akkor majd visszaviszem. Feltétlen sürgős korrigálást igényel, vagy várhatok vele kicsit? Mert lenne még más dolog is.
2020. jan. 9. 23:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha amúgy egyenesen megy az autó, csak a kormánykerék ferde,-tehát amikor egyenesen megy a kocsi, a kormánykerék állása olyan, mintha enyhén kanyarodnál- járhatsz vele bármeddig. Ahogy fent is írták, egy ricnivel elrakták.
2020. jan. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen - igen. A kocsi tökéletesen egyenesen megy. Akkor nem szükséges visszavinnem feleslegesen mert elég messze van. Itthon is át tudom rakatni.
2020. jan. 10. 07:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Műszakilag semmit nem befolyásol, csak esetleg esztrétikailag neked.
2020. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma volt időm hosszabb ideig tesztelni, a kocsi jobbra húz egy kicsit szóval biztosan nem fogja többet látni az a szakember. Illetve a kormányból surlódó és néha nyikorgó hangot hallok. Ez a baleset óta így van, de mivel volt kormánymű csere ezért valszeg a burkolatnál lehet valami.
2020. jan. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!